It's another busy week of American Legion baseball action across the Cowboy State with tournaments and doubleheaders.

Here is the schedule for the week.

Monday, June 10:

Sheridan Troopers 7 Casper Oilers 4

Casper Oilers 6 Sheridan Troopers 4

Premier West 4 Rock Springs Archie Hay Post 24 3 (at Denver)

Rock Springs Archie Hay Post 24 16 Chatfield 2 (at Denver)

Tuesday, June 11:

Rock Springs Archie Hay Post 24 6 Legacy 1 (at Denver)

Rock Springs Archie Hay Post 24 7 Greeley West 4 (at Denver)

Cheyenne Post Six 5 Gillette Roughriders 0 (conference game)

Cheyenne Post Six 4 Gillette Roughriders 0 (conference game)

Powell Pioneers 10 Lovell Mustangs 2 (conference game)

Powell Pioneers 16 Lovell Mustangs 5 (conference game)

Billings Cardinals (MT) 16 Gillette Rustlers 6

Gillette Rustlers 6 Billings Cardinals (MT) 1

Wednesday, June 12:

Jackson Giants 10 Riverton Raiders 0

Jackson Giants 4 Riverton Raiders 3

Casper Oilers 12 Laramie Rangers 0

Rock Springs Archie Hay Post 24 9 Colorado Rough Riders Prospects 4 (at Denver)

Mitchell, SD 7 Sheridan Troopers 6

Mitchell, SD 5 Sheridan Troopers 3

Cheyenne Hawks 3 Torrington Tigers 2

Cheyenne Hawks 15 Torrington Tigers 4

Thursday, June 1:

Tri-County Cardinals 8 Powell Pioneers 5 (at Lewistown, MT tournament)

Cody Cubs 13 Billings Halos 0 (at Belgrade, MT tournament)

Green River Knights 12 Lovell Mustangs 6

Green River Knights 9 Lovell Mustangs 1

Mitchell, SD 6 Gillette Roughriders 5

Cheyenne Post Six 8 Las Vegas, NV 7 (at Pueblo, CO tournament)

Pueblo Azteca 11 Cheyenne Post Six 3 (Pueblo, CO tournament)

Lincoln Southwest (NE) 9 Sheridan Troopers 8 (CWS tournament in Omaha, NE)

Casper Oilers 15 Wheatland Lobos 4

Gillette Rustlers 13 Northwest 5 (Battle of Omaha, NE 17U tournament)

Pleasant Grove, UT 7 Gillette Rustlers 4 (Battle of Omaha, NE  17U tournament)

Friday, June 14:

Loveland Aces 6 Laramie Rangers 0

Loveland Aces 8 Laramie Rangers 4 (8 inns.)

Glasgow, MT 16 Powell Pioneers 4 (at Lewistown, MT tournament)

Powell Pioneers 9 Livingston, MT 6 (at Lewistown, MT tournament)

NW Premier, ID 6 Cody Cubs 5(at Belgrade, MT tournament)

Burkburnett, TX 12 Cheyenne Post Six 4 (at Pueblo, CO tournament)

Gillette Roughriders 6 vs. Mandan, ND 2 (Dakota Classic in Sioux Falls, SD)

Gillette Roughriders 12 Sioux Falls East 9 (Dakota Classic)

Sheridan Troopers 5 vs. Creighton Prep #2 3 (at CWS tournament in Omaha, NE)

Washington, IL 8 Gillette Rustlers 0 (at Battle of Omaha 17U tournament)

Norris #2 (NE) 8 Gillette Rustlers 3 (at Omaha, NE)

Saturday, June 15:

Casper Oilers 12 Laramie Rangers 2

Casper Oilers 18 Riverton Raiders 0 (in Laramie)

Riverton Raiders 17 Laramie Rangers 12

Jackson Giants 10 East Idaho Rockies (Rigby, ID) 6

Jackson Giants 10 East Idaho Rockies (Rigby, ID) 3

Fergus 12 Powell Pioneers 0 (Lewistown, MT tournament)

Cody Cubs 13 Laurel, MT 2 (at Belgrade, MT tournament)

Cody Cubs 7 South Fremont, ID 0 (at Belgrade, MT tournament)

Cheyenne Post Six 15 Parker Lightning 7 (at Pueblo, CO tournament)

Cheyenne Post Six 9 Farmington, NM 0 (at Pueblo, CO tournament)

Gretna, NE 7 Gillette Roughriders 7 (Dakota Classic in Sioux Falls, SD)

Fargo Post 2 18U (ND) 3 Gillette Roughriders 1 (Dakota Classic)

Creighton Prep #1 5 Sheridan Troopers 3 (at CWS tournament in Omaha, NE)

Pocatello, ID Runnin' Rebels 5 Evanston Outlaws 3

Pocatello, ID Runnin' Rebels 13 Evanston Outlaws 1

Olympia 13 Gillette Rustlers 0 (at Battle of Omaha 17U tournament)

Sunday, June 16:

Miles City, MT 18 Powell Pioneers 3 (at Lewistown, MT tournament)

NW Premier (ID) 14 Cody Cubs 6 (at Belgrade, MT tournament)

Cheyenne Post Six 7 Greeley GoJo's 2 (at Pueblo, CO tournament)

Elkhorn, NE 4 Sheridan Troopers 1 (at CWS tournament in Omaha, NE)

Laramie Rangers 13 Riverton Raiders 12

Green River Knights 21 Rawlins Generals 3

Green River Knights 16 Rawlins Generals 2