The fourth week of the high school volleyball season starts to heat up with conference matches across all four classifications.

There are still a few non-conference matches with interclass and quadrant crossovers.

Here are the results:

Monday, Sept. 16:

Interclass

3A Pinedale 3 4A Jackson 0: 25-13, 25-7, 25-15

Tuesday, Sept. 17:

Class 4A

Rock Springs 3 Evanston 0: 25-7, 25-14, 25-19

Riverton 3 Cody 0: 25-13, 25-13, 25-19 (conference match)

Class 1A

H.E.M. 3 Glendo 0: 25-6, 25-13, 25-15 (conference match)

Interclass

3A Lyman 3 2A Kemmerer 0: 26-24, 26-24, 26-24

Non-varsity Opponent

Rock River 3 Cheyenne South Sophomores 0: 25-15, 25-9, 25-11

Rock River 3 Laramie JV 0: 25-16, 25-11, 25-14

Southeast vs. Cheyenne East JV

Thursday, Sept. 19:

Class 4A

Cheyenne East 3 Laramie 0: 25-19, 25-20, 25-22  (conference match)

Thunder Basin 3 Sheridan 0: 25-17, 25-16, 25-16 (conference match)

Cheyenne Central 3 Cheyenne South 1: 25-18, 19-25, 25-19, 27-25 (conference match)

Class 3A

Pinedale 3 Lyman 1: 25-17, 22-25, 25-16, 25-17 (conference match)

Thermopolis 3 Newcastle 0: 25-22, 25-22, 29-27 (conference match)

Worland 3 Lovell 0: 25-6, 25-7, 25-6 (conference match)

Torrington 3 Wheatland 1: 24-26, 25-20, 25-19, 25-16 (conference match)

Class 2A

Sundance 3 Moorcroft 0: 25-18, 25-13, 25-15 (conference match)

Class 1A

Saratoga 3 Little Snake River 0: 25-22, 25-16, 25-23 (conference match)

Interclass

4A Green River 3 3A Mountain View 2: 25-22, 19-25, 14-25, 25-18, 19-17

Out-of-State Opponent

Pine Bluffs at Kimball, NE - rescheduled for 10/3/19

Non-Varsity Opponent

Glendo 3 Glenrock Freshman 0: missing scores

Friday, Sept. 20

Class 4A

Cheyenne East 3 Cheyenne South 0: 25-22, 25-21, 25-7 (conference match)

Cheyenne Central 3 Laramie 1: 25-19, 20-25, 25-19, 27-25 (conference match)

Riverton 3 Jackson 0: 25-17, 25-10, 25-15

Natrona County 3 Gillette 0: 25-18, 25-21, 25-17 (conference match)

Star Valley 3 Cody 0: 25-14, 25-18, 25-19

Kelly Walsh 3 Evanston 0: 25-10, 25-15, 25-22

Class 3A

Rawlins at Burns (conference match)

Douglas 3 Buffalo 2: 25-18, 23-25, 14-25, 25-23, 15-12 (conference match)

Lander 3 Powell 0: 25-23, 25-19, 25-20 (conference match)

Pinedale 3 Mountain View 1: 25-15, 25-18, 22-25, 25-18 (conference match)

Lyman3 Big Piney 0: 25-14, 25-12, 25-8 (conference match)

Class 2A

Tongue River 3 Greybull 2: 23-25, 25-20, 25-19, 22-25, 15-11 (conference match)

Wright 3 Big Horn 0: 25-17, 25-11, 25-19 (conference match)

Glenrock 3 Lusk 0: 25-13, 27-25, 25-15 (conference match)

Pine Bluffs 3 Southeast 0: 25-7, 25-23, 25-19 (conference match)

Rocky Mountain 3 Riverside 1: missing scores (conference match)

Wind River 3 Kemmerer 0: 25-16, 25-19, 26-24 (conference match)

Wyoming Indian 3 Shoshoni 0: 25-21, 27-25, 25-19 (conference match)

Class 1A

Kaycee 3 Arvada-Clearmont 0: 25-15, 25-20, 25-11 (conference match)

Upton 3 Midwest 0: 25-9, 25-13, 25-9 (conference match)

Cokeville 3 Farson-Eden 0: 25-14, 25-20, 25-6 (conference match)

Lingle-Ft. Laramie 3 Guernsey-Sunrise 0: 25-8, 32-30, 25-10 (conference match)

St. Stephens at Burlington (conference match)

Meeteetse 3 Dubois 0 (conference match): 25-8, 25-6, 25-9

Rock River 3 Encampment 1: 25-20, 25-18, 23-25, 25-8

Saratoga 3 H.E.M. 1: 14-25, 25-19, 25-16, 25-21

Saturday, Sept. 21

Class 4A

Sheridan 3 Gillette 2: 23-25, 17-25, 25-12, 25-18, 15-5 (conference match)

Thunder Basin 3 Natrona County 0 (conference match): 25-12, 25-8, 25-18

Cody 3 Jackson 0: 25-18, 25-20, 25-23

Kelly Walsh 3 Green River 0: 25-6, 25-14, 25-9

Star Valley 3 Riverton 0: 25-15, 25-16, 25-22

Class 3A

Torrington 3 Burns 0: 25-19, 25-18, 25-18 (conference match)

Mountain View 3 Big Piney 0: 25-4, 25-12, 25-15 (conference match)

Lander 3 Lovell 0: 25-19, 25-11, 25-4 (conference match)

Buffalo 3 Newcastle 2: 22-25, 19-25, 25-18, 25-17, 15-8 (conference match)

Douglas 3 Thermopolis 0: 25-17, 25-20, 25-6 (conference match)

Worland 3 Powell 0: 25-14, 25-20, 25-10 (conference match)

Rawlins 3 Wheatland 0: 25-15, 25-9, 25-21 (conference match)

Class 2A

Wind River 3 Wyoming Indian 0: 25-6, 25-18, 25-18 (conference match)

Kemmerer 3 Shoshoni 0: 25-7, 25-20, 25-18 (conference match)

Pine Bluffs 3 Glenrock 1: missing scores (conference match)

Riverside at Tongue River (conference match)

Big Horn 3 Moorcroft 2: 24-26, 16-25, 25-23, 26-24, 15-11 (conference match)

Greybull 3 Rocky Mountain 1: 25-16, 18-25, 26-24, 25-21 (conference match)

Sundance 3 Wright 2: 15-25, 23-25, 25-22, 25-23, 15-11 (conference match)

Class 1A

Guernsey-Sunrise3 Midwest 0: 25-21, 25-20, 25-23

Little Snake River at Farson-Eden (conference match)

Arvada-Clearmont 3 Hulett 1: 16-25, 25-19, 25-12, 26-24 (conference match)

Kaycee 3 Upton 1: 25-27, 25-23, 25-18, 25-19 (conference match)

Meeteetse 3 St. Stephens 0: 25-10, 25-11, 25-8 (conference match)

Burlington at Ten Sleep (conference match)

Non-Varsity Opponent

Southeast 3 Scottsbluff, NE JV 0: 25-23, 25-23, 25-21