The Wyoming High School volleyball season has only two weeks remaining.

Here are the latest standings for matches through Saturday, Oct. 12, 2019. WyoPreps has compiled these based upon reported scores and utilizing the Wyoming High School Activities Association.

Teams are listed by their record in conference quadrant matches.

4A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Kelly Walsh 25-1, 3-0

Rock Springs 21-6, 2-1

Riverton 21-8, 1-2

Cody 15-9, 0-3

4A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Star Valley 27-4, 3-0

Green River 5-15, 2-1

Jackson 8-13, 0-3

Evanston 12-16, 1-2

4A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Thunder Basin 22-6, 4-0

Natrona County 11-12, 2-1

Sheridan 8-19, 1-2

Campbell County 10-16, 0-4

4A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Cheyenne East 23-4, 4-0

Cheyenne Central 13-11, 2-2

Laramie 12-14, 2-2

Cheyenne South 5-19, 0-4

3A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Worland 20-8, 3-0

Lander 16-7-3, 2-1

Powell 8-16-2, 1-2

Lovell 0-22, 0-3

3A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Pinedale 19-8-2, 3-0

Mountain View 15-13, 3-1

Lyman 19-11, 1-2

Big Piney 1-15-1, 0-4

3A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Douglas 16-12-2, 3-0

Buffalo 11-13, 2-1

Thermopolis 8-14, 1-2 (missing 3 results)

Newcastle 5-18, 0-3

3A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Rawlins 28-5, 4-0

Torrington 10-13-1, 2-1

Burns 7-19-1, 1-2

Wheatland 4-19, 1-3

2A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Tongue River 10-10-1, 2-1

Greybull 13-6-1, 2-2 (missing 1 result)

Rocky Mountain 6-7, 1-2 (missing 1 result)

Riverside 9-6-3, 1-2 (missing 2 results)

2A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Wind River 18-10-2, 3-0

Kemmerer 11-18-3, 2-1

Shoshoni 7-23, 1-2 (missing 3 results)

Wyoming Indian 10-15-3, 0-3

2A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Sundance 19-5, 3-0

Wright 20-7-1, 2-1

Big Horn 8-14-2, 1-2

Moorcroft 12-7-2, 0-3

2A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Pine Bluffs 21-3, 3-0

Southeast 10-13, 2-1

Glenrock 12-13-2, 1-2

Lusk 3-17, 0-3

1A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Meeteetse 19-4-3, 4-0 (missing 1 result)

Burlington 14-14-2, 4-2

Dubois 4-12-1, 2-2

Ten Sleep 5-18-1, 2-2 (missing 2 results)

St. Stephens 4-18, 0-6 (missing 1 result)

1A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Cokeville 21-5, 4-0

Saratoga 18-2, 3-1

Little Snake River 17-8-1, 3-2 (missing 1 result)

Farson-Eden 7-10-3, 1-4 (missing 2 results)

Encampment 4-12-1, 0-4

1A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Kaycee 17-8-2, 4-0

Upton 16-13, 3-2

Hulett 12-10, 3-2

Arvada-Clearmont 12-15-2, 2-3

Midwest 0-16-1, 0-5 (missing results from 9/27 & 9/28)

1A Southeast: (Overall Record, do not play Quadrant matches)

H.E.M. 18-6

Rock River 14-7

Lingle-Ft. Laramie 10-11

Glendo 5-4

Guernsey-Sunrise 4-17

Chugwater – no team this season