In State Track and Field meets are scheduled to take place at Cheyenne East, Sheridan, Star Valley, Cheyenne Central, Douglas, Lander, Burns, Pine Bluffs and Wright.

Okie Blanchard Invitational at Cheyenne East - Monday, April 15:

Teams Participating: Cheyenne East, Cheyenne Central, Cheyenne South, Laramie, Wheatland, Torrington, Southeast, Rock River, Saratoga

 

Burns Invitational - Monday, April 15:

Teams Participating: Burns, Pine Bluffs, Lusk, Lingle-Ft. Laramie, Guernsey-Sunrise

 

Gary Benson Border War at Sheridan - Tuesday, April 16:

Teams Participating: Sheridan, Thunder Basin, Natrona, Kelly Walsh, Cody

 

Pre-Easter Invitational at Wright - Tuesday, April 16:

Teams Participating: Wright, Campbell County, Moorcroft, Sundance, Hulett, Kaycee, Upton

 

Dave Draney Invitational at Star Valley - Wednesday, April 17:

Teams Participating: Star Valley, Jackson, Rock Springs JV, Green River, Evanston, Pinedale, Big Piney, Lyman, Kemmerer, Farson-Eden, Cokeville

 

Kelly Walsh at Natrona Dual - Thursday, April 18: Click here to see results

Tongue River at Big Horn Dual - Thursday, April 18: Click here to see results

Thermopolis and Ten Sleep at Worland - Thursday, April 18: Click here to see results

 

Cheyenne Central Invitational - Thursday, April 18:

Teams Participating: Cheyenne Central, Cheyenne East, Cheyenne South, Encampment

 

Lander Twilight - Thursday, April 18:

Teams Participating: Lander, Riverton, Shoshoni, Wyoming Indian, Wind River, Dubois, Western Heritage

 

Douglas Invitational - Thursday, April 18:

Teams Participating: Douglas, Buffalo, Rawlins, Wheatland, Torrington, Glenrock, Guernsey-Sunrise

 

Pine Bluffs Invitational - Thursday, April 18:

Teams Participating: Pine Bluffs, Burns, Lusk, Southeast, H.E.M., Saratoga, Rock River, Glendo

 

Custer, SD Invitational - Thursday, April 18:

Wyoming Teams Participating: Newcastle

 

Laurel, MT Invitational - Thursday, April 18:

Wyoming Teams Participating: Cody, Powell

 

Thornton Invitational at Westminster, CO - Saturday, April 20:

Wyoming Teams Participating: Laramie

 

Davis Invitational at Kaysville, UT - Saturday, April 20:

Wyoming Teams Participating: Rock Springs, Evanston, Mountain View

 

Skyview Invitational at Smithfield, UT - Saturday, April 20:

Wyoming Teams Participating: Jackson, Big Piney, Cokeville