For a lot of teams, the season is over. For some, there's one weekend of high school girls' basketball left.

Here are the standings for games completed through March 7, 2020.

Teams are listed based upon their conference record. If there is a tie, they are listed alphabetically.

4A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Kelly Walsh 17-5, 5-1

Rock Springs 15-9, 4-2

Riverton 14-11, 3-3

Cody 8-14, 0-6

4A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Green River 21-5, 6-0

Star Valley 13-12, 3-3

Evanston 9-14, 2-4

Jackson 2-20, 1-5

4A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Thunder Basin 20-6, 6-0

Campbell County 8-16, 3-3

Natrona County 16-8, 3-3

Sheridan 2-20, 0-6

4A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Cheyenne East 22-3, 5-1

Cheyenne Central 18-5, 4-2

Cheyenne South 8-16, 3-3

Laramie 4-18, 0-6

3A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Worland 16-8, 5-1

Lander 18-6, 4-2

Lovell 5-17, 2-4

Powell 3-18, 1-5

3A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Lyman 14-12, 5-1

Mountain View 18-6, 5-1

Pinedale 10-14, 2-4

Big Piney 4-18, 0-6

3A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Douglas 24-1, 6-0

Buffalo 7-16, 2-4

Newcastle 9-13, 2-4

Thermopolis 13-11, 2-4

3A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Rawlins 13-11, 5-1

Torrington 12-10, 4-2

Wheatland 13-12, 3-3

Burns 6-17, 0-6

2A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Rocky Mountain 21-7, 5-1

Greybull 10-13, 4-2

Riverside 14-13, 2-4

Tongue River 9-14, 1-5

2A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Wyoming Indian 26-3, 6-0

Wind River 14-9, 4-2

Kemmerer 8-20, 1-5

Shoshoni 3-21, 1-5

2A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Moorcroft 21-7, 5-1

Big Horn 10-14, 4-2

Sundance 9-15, 3-3

Wright 1-21, 0-6

2A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Pine Bluffs 21-5, 6-0

Lusk 18-10, 3-3

Southeast 16-12, 3-3

Glenrock 4-18, 0-6

1A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Meeteetse 14-9, 6-0

Ten Sleep 12-9, 3-3

Burlington 7-14, 3-3

St. Stephens 2-20, 0-6

1A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Cokeville 24-2, 8-0

Saratoga 14-12, 5-3

Little Snake River 16-12, 5-3

Farson-Eden 9-18, 2-6

Encampment 7-14, 0-8

1A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Upton 16-10, 8-0

Kaycee 20-7, 6-2

Arvada-Clearmont 9-13, 4-4

Hulett 5-15, 2-6

Midwest 1-18, 0-8

1A Southeast: (Overall Record, do not play Quadrant games – seeding based on a points system)

Rock River 17-10 (26 pts)

Lingle-Ft. Laramie 12-15 (23 pts – owns head-to-head vs. H.E.M.)

H.E.M. 15-6 (23 pts)

Guernsey-Sunrise 3-20 (4 pts)

Glendo 0-14 (0 pts)

Enter your number to get our free mobile app