After a week filled with conference action, particularly for the small schools, and some quadrant cross-over, here are the updated standings.

Teams are listed based upon their conference quadrant record. Teams with identical league marks are listed alphabetically.

4A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Riverton 12-6, 2-1

Kelly Walsh 11-4, 2-1

Rock Springs 11-6, 2-1

Cody 7-9, 0-3

4A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Green River 13-4, 3-0

Star Valley 10-8, 2-1

Jackson 2-15, 1-2

Evanston 7-11, 0-3

4A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Thunder Basin 14-5, 3-0

Campbell County 6-12, 2-1

Natrona County 11-5, 1-2

Sheridan 2-15, 0-3

4A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Cheyenne Central 15-2, 3-0

Cheyenne East 16-3, 2-1

Cheyenne South 5-13, 1-2

Laramie 4-13, 0-3

3A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Worland 14-5, 4-0

Lander 13-4, 2-1

Powell 3-12, 1-3

Lovell 2-14, 0-3

3A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Lyman 10-10, 3-0

Mountain View 11-6, 2-1

Pinedale 6-10, 1-2

Big Piney 3-13, 0-3

3A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Douglas 17-1, 3-0

Buffalo 7-11, 2-1

Newcastle 4-10, 1-2

Thermopolis 10-8, 0-3

3A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Rawlins 9-8, 3-0

Torrington 9-7, 2-1

Wheatland 9-8, 1-2

Burns 6-12, 0-3

2A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Rocky Mountain 16-4, 5-0

Greybull 8-10, 3-2

Riverside 10-9, 2-3

Tongue River 8-11, 0-5

2A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Wyoming Indian 19-3, 5-0

Wind River 12-7, 3-2

Kemmerer 6-14, 1-4

Shoshoni 2-17, 1-4

2A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Moorcroft 16-5, 4-1

Big Horn 7-12, 3-2

Sundance 7-12, 3-2

Wright 1-18, 0-5

2A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Pine Bluffs 14-4, 5-0

Lusk 14-6, 3-2

Southeast 12-8, 2-3

Glenrock 4-14, 0-5

1A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Meeteetse 12-7, 6-0

Burlington 5-11, 2-2

Ten Sleep 10-7, 2-3

St. Stephens 2-16, 0-5

1A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Cokeville 16-2, 6-0

Saratoga 10-8, 5-2

Little Snake River 11-9, 4-2

Farson-Eden 7-13, 2-5

Encampment 5-13, 0-8

1A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Upton 11-8, 7-0

Kaycee 14-6, 5-2

Arvada-Clearmont 7-10, 3-3

Hulett 5-11, 2-5

Midwest 1-16, 0-6

1A Southeast: (Overall Record, do not play Quadrant games)

H.E.M. 12-2

Rock River 12-6

Lingle-Ft. Laramie 8-10

Guernsey-Sunrise 2-15

Glendo 0-11

Enter your number to get our free mobile app