2017 Wyoming Shrine Bowl Rosters
The Board of Directors and John Cundall, the Executive Director, of the Shrine Bowl of Wyoming are pleased to announce that the player selection for the 44th annual Wyoming Shrine Bowl Football game to be played June 10th, 2017 in Casper, at NCHS has been completed.
The coaching staffs for the North and the South have picked these players to represent the teams and they are very excited about the commitment, skill and ability each of these players will add to the respective teams.
Head coaches from each high school football team in Wyoming nominated the senior football players from their squad to play in this game.
The coaching staffs from each Shrine Bowl team then selected the 36 players from the schools of that region that best fit their needs.
Game time will be 2:00 pm on the 10th.
The game is for seniors only!
Alternates will be named later.
All classes (including 6-man) must have representation.
The North has won the last 4 games and is 7-1-1 in the last 9.
North:
Colton Williams - Big Horn
Colton Bates - Big Horn
Caden Milmine - Buffalo
Brennan Blaylock - Cody
Matt Lovera - Cody
Parker Long - Campbell County
Bryer Sims - Campbell County
Lane Tucker - Campbell County
Madden Pikula - Campbell County
Alex Lumbardy - Campbell County
Elias Ewen - Greybull
Dawson Forcella - Greybull
Dawson McEwan - Greybull
Tanner Bloom - Kelly Walsh
Sam Marsh - Kelly Walsh
Hunter Wright - Kelly Walsh
Jeret Collins - Lovell
Dalton Abarr - Meeteetse
Tom Robitaille - Natrona
Trey Cimburek - Natrona
Mason Olesen - Powell
TJ Abraham - Powell
Zach Easum - Powell
Hunter Lee - Riverton
Brady Fullerton - Riverton
Teron Doebele - Riverton
Kyren Higgs - Riverton
Garrett Vezain - Rocky Mountain
Andew Boint - Sheridan
Drew Boedecker - Sheridan
Jason Thoren - Shoshoni
JJ Pingetzer - Shoshoni
Mason Shroder - Tongue River
Brennan Kutterer - Tongue River
John Sullivan - Upton - Sundance
Hunter Woodard - Upton - Sundance
North Head Coach: John Scott - Tongue River
North Assistant Coach: Vic Wilkerson - Campbell County
North Assistant Coach: Jason Gill - Campbell County
North Assistant Coach: Pat Patterson - Riverton
North Assistant Coach: Marty Wrage - Greybull
North Assistant Coach: Matt Jensen - Meeteetse
North Athletic Trainer: Nicole Ackerman - Newcastle
Student Manager/Trainer: Kyler Delancey - Campbell County
Student Manager/Trainer: Teghn Kobza - Tongue River
Student Manager/Trainer: Caylyn Dygon - Tongue River
South:
Klayton Clark - Burns
Bryson Delbridge - Cheyenne Central
Jacob Ross - Cheyenne East
Nate Logemann - Cheyenne East
Caleb Price - Cheyenne South
Keyshawn Farmer - Cheyenne South
Gage Pitt - Douglas
Jesse Barker - Evanston
Kaleb Fackrell - Evanston
Malik Wagstaff - Evanston
Ed Barlow - Farson - Eden
Cooper Fargen - Glenrock
Garrett Schwindt - Glenrock
Logan Downs - Glenrock
Blake Waite - Green River
Drew Wilson - Green River
Hunter Spartz - Green River
James Bunderman - Green River
Conner Beeston - Laramie
Preston Quinney - Lyman
Blake Murray - Mountain View
Dane Covington - Mountain View
Kyle Steger - Pine Bluffs
Alex Graves - Pine Bluffs
Taylor Jenson - Pinedale
Colton Garlington - Rawlins
JD Smith - Rawlins
Josh Tepera - Rock Springs
Matt Fowler - Rock Springs
Oaklan Jenkins - Rock Springs
Marcus Kalista - Rock Springs
Jacob Schmidt - Southeast
Kellen Hansen - Star Valley
Connor Smith - Star Valley
Logan Harris - Torrington
Poston Anderson - Wheatland
South Head Coach: Will Gray - Pine Bluffs
South Assistant Coach: Brian Anderson - Pine Bluffs
South Assistant Coach: Pat Fackrell - Evanston
South Assistant Coach: Corey Wheeler - Rawlins
South Assistant Coach: Mitch Espeland - Pinedale
South Assistant Coach: Marvin Applequist - Farson - Eden
South Athletic Trainer: Emily Yorges - Torrington
South Student Manager/Trainer: Jordan Miller - Cheyenne East
South Student Manager/Trainer: Kari Goold - Douglas
South Student Manager/Trainer: MaKayla Nelson - Evanston