The 2018 season is nearing the half-way point.

Monday, September 24:

Glendo 3 Douglas JV 1 (25-22, 25-10, 21-25, 25-22)

Tuesday, September 25:

Class 4A:

Cheyenne Central 3 Cheyenne East 1 (25-21, 25-22, 20-25, 25-19)

Laramie 3 Cheyenne South 0 (25-15, 25-18, 25-10)

Class 3A:

Thermopolis 3 Lovell 2 (25-22, 18-25, 25-21, 21-25, 15-13)

Torrington 3 Burns 1 (22-25, 25-17, 25-20, 26-24)

Class 2A:

Mitchell, NE 3 #4 Southeast 1 (24-26, 25-17, 26-24, 25-18)

Class 1A:

Chugwater 3 Wheatland JV 1 (19-25, 25-22, 25-19, 25-23)

Glendo 3 Wheatland JV 1 (25-12, 22-25, 25-20, 25-21)

Inter-Class:

4A Cody 3 3A Powell 0 (25-15, 25-19, 25-20)

4A Evanston 3 3A Mountain View 1 (25-18, 14-25, 25-23, 25-20)

2A Sundance 3 1A Upton 0 (25-12, 25-14, 25-23)

Thursday, September 27:

Class 4A:

#1 Kelly Walsh 3 Rock Springs 0 (25-14, 25-11, 25-23)

Class 2A:

#2 Pine Bluffs 3 Kimball, NE 0 (25-20, 25-18, 25-13)

#4 Southeast 3 #5 Glenrock 0 (25-21, 25-22, 25-19)

Moorcroft 3 Edgemont, SD 1 (25-27, 25-19, 25-18, 25-13)

Class 1A:

#5 Meeteetse 3 Burlington 0 (25-12, 25-20, 25-21)

Dubois 3 St. Stephens 0 (26-24, 26-24, 25-15)

Inter-Class:

(#1 1A) Cokeville 3 3A Big Piney 0 (25-10, 25-12, 25-5)

Friday, September 28:

Class 4A:

#2 Star Valley 3 Jackson 0 (25-9, 25-11, 25-11)

#3 Thunder Basin 2 Lexington, NE 0 (25-11, 26-24)

Grand Island, NE Northwest 2 #3 Thunder Basin 0 (25-18, 27-25)

#3 Thunder Basin 2 Sidney, NE 1 (26-24, 19-25, 25-20)

Class 3A:

#5 Worland 3 Buffalo 1 (25-21, 25-17, 25-27, 25-19)

Lander 3 Thermopolis 0 (25-21, 25-19, 25-14)

Gering, NE 2 Torrington 0 (25-15, 25-20)

Chadron, NE 2 Torrington 0 (25-9, 25-11)

Rapid City, SD Stevens 2 Torrington 0 (25-18, 25-11)

Class 2A:

#1 Wright 3 #4 Southeast 1 (28-26, 25-14, 25-16)

Moorcroft 3 Tongue River 1 (25-19, 22-25, 25-17, 25-20)

Class 1A:

#2 Saratoga 3 Rock River 1 (25-14, 25-21, 22-25, 25-15)

H.E.M. 3 Guernsey-Sunrise 0 (25-17, 25-11, 25-17)

St. Stephens 3 Ten Sleep 0 (25-5, 25-20, 25-10)

Encampment 3 Laramie Sophomores 0 (25-18, 25-12, 25-19)

Inter-Class:

(#1 3A) Lyman 3 4A Green River 0 (25-16, 25-21, 25-19)

2A Sundance 3 3A Newcastle 0 (25-16, 25-20, 25-16)

(#3 1A) Lingle-Ft. Laramie 3 2A Lusk 0 (25-18, 25-20, 26-24)

Casper Invitational:

Pool A:

(#4 3A) Mountain View 2 Thunder Basin JV 0 (25-21, 25-5)

4A Laramie 2 4A Campbell County 0 (25-21, 25-21)

4A Campbell County 2 Thunder Basin JV 1 (25-7, 24-25, 15-11)

4A Laramie 2 (#4 3A) Mountain View 0 (25-24, 25-22)

4A Laramie 2 Thunder Basin JV 0 (25-15, 25-6)

(#4 3A) Mountain View 2 4A Campbell County 0 (25-19, 25-16)

Pool B:

(#3 3A) Douglas 2 4A Sheridan 0 (25-18, 25-22)

(#5 4A) Cheyenne Central 2 4A Rock Springs 0 (25-10, 25-18)

4A Rock Springs 2 4A Sheridan 1 (25-16, 22-25, 15-13)

(#5 4A) Cheyenne Central 2 (#3 3A) Douglas 0 (25-23, 25-20)

(#5 4A) Cheyenne Central 2 4A Sheridan 1 (25-16, 23-25, 15-8)

4A Rock Springs 2 (#3 3A) Douglas 0 (25-23, 25-18)

Pool C:

2A Big Horn 2 2A Shoshoni 1 (19-25, 25-22, 15-8)

(#1 4A) Kelly Walsh 2 4A Cheyenne East 0 (25-15, 25-19)

4A Cheyenne East 2 2A Shoshoni 0 (25-19, 25-20)

(#1 4A) Kelly Walsh 2 2A Big Horn 0 (25-13, 25-7)

(#1 4A) Kelly Walsh 2 2A Shoshoni 0 (25-9, 25-8)

4A Cheyenne East 2 2A Big Horn 0 (25-20, 25-18)

Pool D:

(#2 3A) Rawlins 2 Cheyenne South 0 (25-21, 25-14)

4A Riverton 2 4A Natrona 1 (11-25, 25-20, 16-14)

4A Riverton 2 4A Cheyenne South 0 (25-22 25-19)

(#2 3A) Rawlins 2 4A Natrona 0 (25-15, 25-14)

4A Cheyenne South 2 4A Natrona 1 (18-25, 25-24, 15-8)

(#2 3A) Rawlins 2 4A Riverton 0 (25-17, 25-19)

Thermopolis Invitational:

Schedule TBA

Teams Participating: 3A Thermopolis, 3A Burns, 3A Wheatland, 3A Lander, 3A Pinedale, 3A Big Piney 2A Rocky Mountain, (#3 2A) Greybull, 2A Riverside, 2A Wind River, 2A Wyoming Indian, 2A Kemmerer, 1A Arvada-Clearmont, (#5 1A) Meeteetse, 1A Burlington, 1A Dubois, 1A Farson-Eden, 1A Little Snake River

Saturday, September 29:

Class 4A:

#2 Star Valley 3 Green River 1 (25-17, 25-12, 23-25, 25-22)

Alliance, NE 2 #3 Thunder Basin 1 (20-25, 25-17, 25-19)

#3 Thunder Basin 2 Grand Island, NE Northwest 0 (25-21, 25-18)

#3 Thunder Basin 2 Chadron, NE 0 (25-11, 25-17)

Evanston 3 Jackson 0 (25-12, 25-9, 25-15)

Class 3A:

Scottsbluff, NE 2 Torrington 1 (15-25, 25-22, 25-22)

Gering, NE 2 Torrington 0 (25-21, 25-20)

Lexington, NE 2 Torrington 1 (25-20, 21-25, 18-25)

Class 2A:

#2 Pine Bluffs 3 Lusk 1 (25-20, 25-14, 19-25, 25-11)

#5 Glenrock 3 Moorcroft 1 (25-12, 22-25, 25-18, 25-16)

Sundance 3 Tongue River 0 (25-14, 25-13, 25-12)

Class 1A:

#1 Cokeville 3 Randolph, UT Rich County 0 (25-18, 25-18, 25-23)

#3 Lingle-Ft. Laramie 2 Minatare, NE 1 (25-16, 20-25, 25-10)

#3 Lingle-Ft. Laramie 2 Harrison, NE Sioux County 1 (22-25, 25-16, 25-22)

Crawford, NE 2 #3 Lingle-Ft. Laramie 0 (29-27, 25-19)

H.E.M. 3 Glendo 0 (25-7, 25-6, 25-4)

H.E.M. JV 3 Chugwater 0 (25-8, 25-17, 25-5)

Harrison, NE Sioux County 2 Guernsey-Sunrise 0 (25-9, 25-18)

Encampment 3 Rock River 2 (22-25, 25-20, 26-24, 14-25, 15-11)

Inter-Class:

(#4 4A) Cody 3 (#5 3A) Worland 0 (25-16, 25-17, 25-18)

Casper Invitational:

Gold Bracket:

(#4 3A) Mountain View 2 (#5 4A) Cheyenne Central 1 (23-25, 25-18, 15-6)

4A Laramie 2 4A Riverton 0 (25-17, 25-11)

(#1 4A) Kelly Walsh 2 4A Rock Springs 0 (25-14, 25-18) (Non-Conference Game)

(#2 3A) Rawlins 2 4A Cheyenne East 0 (25-15, 26-24)

(#5 4A) Cheyenne Central 2 4A Rock Springs 1 (25-20, 25-27, 15-13)

4A Riverton 2 4A Cheyenne East 1 (25-22, 22-25, 15-12)

(#1 4A) Kelly Walsh 2 (#4 3A) Mountain View 0 (25-17, 25-21)

4A Laramie 2 (#2 3A) Rawlins 1 (25-23, 24-26, 15-8)

(#1 4A) Kelly Walsh 2 4A Laramie 1 (25-18, 25-27, 15-6) 1st Place

Silver Bracket:

4A Sheridan 2 4A Cheyenne South 1 (23-25, 25-13, 15-10)

4A Natrona 2 2A Big Horn 0 (25-18, 25-15)

4A Campbell County 2 2A Shoshoni 1 (25-22, 16-25, 15-4)

(#3 3A) Douglas 2 Thunder Basin JV 0 (25-16, 25-17)

4A Cheyenne South 2 2A Shoshoni 1 (25-20, 17-25, 15-8)

Thunder Basin JV 2 2A Big Horn 0 (25-21, 27-25)

4A Sheridan 2 4A Campbell County 1 (25-14, 21-25, 15-9) (Non-Conference Game)

(#3 3A) Douglas 2 4A Natrona 0 (25-20, 25-14)

(#3 3A) Douglas 2 4A Sheridan 0 (25-17, 25-22) - 1st Place

JV Gold Bracket:

Natrona JV 2 1A Kaycee 0 (25-13, 25-14)

1A Kaycee 2 Cheyenne South JV 1 (25-21, 10-25, 15-11)

JV Silver Bracket:

1A Midwest 2 Rawlins JV 0 (25-22, 25-22)

Sheridan JV 2 1A Midwest 0 (25-11, 25-13)

Thermopolis Invitational:

Gold Bracket:

(#3 2A) Greybull 2 3A Pinedale 1 (19-25, 27-25, 15-12)

2A Wind River 2 2A Kemmerer 1 (25-18, 23-25, 15-8) (Non-Conference Game)

(#3 2A) Greybull 2 2A Wind River 0 (25-21, 25-15) - 1st Place

Silver Bracket:

1A Farson-Eden 2 1A Little Snake River 1 (25-17, 23-25, 15-8) (Non-Conference Game)

3A Thermopolis 2 2A Wyoming Indian 0 (27-26, 25-14)

1A Farson-Eden 2 3A Thermopolis 0 (25-13, 25-19) - 1st Place

Bronze Bracket:

1A Burlington 2 3A Big Piney 0 (25-19, 25-15)

(#5 1A) Meeteetse 2 1A Arvada-Clearmont 0 (25-22, 25-16)

(#5 1A) Meeteetse 2 1A Burlington 1 (24-26, 25-13, 15-12) - 1st Place (Non-Conference Game)

Titanium Bracket:

3A Wheatland 2 2A Riverside 0 (25-21, 25-16)

2A Rocky Mountain 2 3A Wheatland 0 (25-9, 25-7)

3A Burns 2 1A Dubois 0 (25-11, 25-22)

2A Rocky Mountain 2 3A Burns 0 (25-14, 25-20) - 1st Place