Contact Us
Make My Homepage

Wyoming High School Volleyball Scoreboard: September 25-30, 2017

Kevin Koile - wyopreps.com
Kevin Koile – wyopreps.com

Most teams should be wrapping up their first run through conference play this week.

Monday, September 25:

Class 1A:

Douglas JV at Glendo – 4pm

Click here to submit a score (Put match scores in additional notes)

Tuesday, September 26:

Class 4A:

#1 Cheyenne East 3 Cheyenne South 0 (25-14, 25-5, 25-9)

Thunder Basin 3 #4 Campbell County 1 (19-25, 25-18, 25-22, 25-17)

Class 3A:

#2 Douglas 3 Torrington 0 (25-18, 25-17, 25-18)

Class 2A:

Mitchell, NE 3 #4 Southeast 0 (25-15, 25-17, 25-17)

Class 1A:

Rock River 3 Glendo 0 (25-12, 25-16, 25-23)

Burns JV 3 Chugwater 0 (25-10, 25-18, 25-23)

Click here to submit a score (Put match scores in additional notes)

Wednesday, September 27:

Class 4A:

#2 Laramie 3 #1 Cheyenne East 2 (25-23, 25-23, 22-25, 23-25, 15-11)

Click here to submit a score (Put match scores in additional notes)

Thursday, September 28:

Class 4A:

#3 Kelly Walsh 3 Natrona 1 (25-21, 29-27, 20-25, 25-22)

#4 Campbell County 3 Sheridan 2 (21-25, 25-14, 23-25, 25-23, 15-10)

Green River 3 #4 Evanston 2 (21-25, 26-24, 16-25, 25-18, 15-12)

Class 3A:

#4 Cody 3 #3 Riverton 1 (14-25, 25-18, 25-23, 25-22)

Worland 3 Thermopolis 0 (25-12, 25-13, 25-13)

Class 2A:

#1 Sundance 3 #2 Wright 1 (20-25, 25-22, 25-14, 25-18)

#4 Southeast 3 Glenrock 1 (25-6, 21-25, 25-9. 25-21)

Upton 3 Tongue River 2 (25-21, 20-25, 25-20, 25-18, 15-12)

Moorcroft 3 Edgemont, SD 2 (23-25, 25-16, 19-25, 25-23, 15-6)

Burns 3 Kimball, NE 1 (20-25, 25-17, 25-16, 25-23)

Greybull 3 Riverside 0 (25-20, 25-16, 25-9)

Class 1A:

#1 Little Snake River 3 Hayden, CO 0 (25-14, 25-10, 25-7)

H.E.M. 3 Guernsey-Sunrise 0 (25-21, 25-10, 25-15)

Inter-Class:

(#5 3A) Lyman 3 2A Big Piney 0 (25-22, 29-27, 25-16)

3A Mountain View 3 2A Kemmerer 0 (25-14, 25-8, 25-20)

Click here to submit a score (Put match scores in additional notes)

Friday, September 29:

Class 4A:

Rio Rancho, NM 2 #1 Cheyenne East 0 (25-22, 25-16)

Phoenix, AZ Desert Vista 2 #1 Cheyenne East 0 (25-19, 28-26)

#1 Cheyenne East 2 Lafayette, CA Acalanes 1 (24-26, 25-21, 16-14)

#3 Kelly Walsh 2 Chadron, NE 0 (25-23, 25-17)

#3 Kelly Walsh 2 Gering, NE 0 (25-13, 25-16)

#3 Kelly Walsh 2 Ogallala, NE 1 (19-25, 25-12, 25-13)

Cheyenne Central 2 Alliance, NE 1 (25-20, 22-25, 27-25)

Rapid City, SD Stevens 2 Cheyenne Central 0 (25-18, 26-24)

Cheyenne Central 2 Lexington, NE 0 (25-12, 25-20)

Thunder Basin 3 Sheridan 0 (25-19, 25-22, 25-21)

Green River 3 Jackson 0 (25-21, 25-7, 25-18)

Class 3A:

#1 Rawlins 3 #2 Douglas 0 (25-19, 25-22, 25-20)

#5 Lyman 3 Pinedale 0 (25-22. 28-26, 25-20)

Wheatland 3 Newcastle 2 (26-24, 18-25, 25-12, 17-25, 15-11)

Torrington 3 Buffalo 1 (25-14, 25-18, 19-25, 25-20)

Powell 3 Lander 0 (26-24, 25-15, 25-9)

Star Valley 3 Mountain View 2 (25-23, 25-18, 23-25, 19-25, 15-13)

Class 2A:

#2 Wright 3 Big Horn 0 (25-13, 25-17, 25-17)

#5 Pine Bluffs 3 #3 Lusk 0 (25-20, 25-17, 25-15)

Moorcroft 3 Tongue River 2 (16-25, 26-24, 14-25, 25-16, 15-13)

Lovell 3 Rocky Mountain 1 (25-15, 25-19, 16-25, 25-10)

Greybull 3 Shoshoni 0 (25-23, 25-23, 25-18)

Riverside 3 Wind River 2 (18-25, 25-20, 20-25, 25-20, 15-13)

Class 1A:

#1 Little Snake River 3 Saratoga 0 (25-13, 25-17, 25-18)

#2 Cokeville 3 #4 Farson-Eden 0 (25-22, 25-12, 25-16)

#3 Encampment 2 Laramie Sophomores 0 (25-17, 25-18)

#3 Encampment 2 Cheyenne South Sophomores 0 (25-15, 25-15)

Arvada-Clearmont 3 Midwest 0 (25-13, 25-15, 25-20)

Guernsey-Sunrise 3 Midwest 0 (27-25, 25-20, 25-19)

Kaycee 3 Hulett 0 (25-21, 25-20, 25-12)

Meeteetse 3 Burlington 1 (26-24, 21-25, 25-19, 25-18)

St. Stephens 3 Ten Sleep 0 (25-21, 25-19, 25-18)

Inter-Class:

(#4 1A) Lingle-Ft. Laramie 3 2A Burns 2 (20-25, 25-20, 22-25, 25-14, 15-8)

Click here to submit a score (Put match scores in additional notes)

Saturday, September 30:

Class 4A:

#1 Cheyenne East 2 Enumclaw, WA 0 (25-18, 25-19)

#1 Cheyenne East 2 Gilbert, AZ Mesquite 0 (25-21, 25-23)

#1 Cheyenne East 2 Chandler, AZ Valley Christian 0 (25-18, 25-20)

#1 Cheyenne East 2 Las Vegas, NV Faith Lutheran 0 (25-18, 25-18)

#2 Laramie 3 Green River 0 (25-23, 25-13, 25-22)

#3 Kelly Walsh 2 Alliance, NE 0 (25-21, 25-15)

Rapid City, SD Stevens 2 #3 Kelly Walsh 1 (23-25, 25-18, 27-25)

#3 Kelly Walsh 2 McCook, NE 1 (25-23, 22-25, 25-23)

Rapid City, SD Stevens 2 Cheyenne Central 1 (21-25, 25-12, 25-9)

Alliance, NE 2 Cheyenne Central 1 (20-25, 25-22, 25-10)

Sidney, NE 2 Cheyenne Central 0 (25-11, 25-13)

Rock Springs 3 Jackson 0 (25-16, 5-20, 25-8)

WY-MT Border War at Sheridan:

Sheridan 2 Bozeman, MT 0 (26-24, 25-21)

Natrona 2 Billings, MT Skyview 1 (25-20, 19-25, 16-14)

#4 Campbell County 2 Billings, MT West 1 (25-16, 21-25, 15-13)

Billings, MT Senior 2 Thunder Basin 0 (25-19, 25-17)

Sheridan 2 Billings, MT West 0 (25-16, 25-21)

Billings, MT Senior 2 Natrona 0 (25-18, 25-21)

#4 Campbell County 2 Bozeman, MT 0 (25-20, 25-22)

Thunder Basin 2 Billings, MT Skyview 0 (25-10, 25-16)

Billings, MT Senior 2 Sheridan 0 (25-16, 25-18)

Billings, MT West 2 Natrona 1 (20-25, 25-15, 17-15)

Billings, MT Skyview 2 #4 Campbell County 1 (25-22, 22-25, 16-14)

Bozeman, MT 2 Thunder Basin 1 (25-19, 18-25, 15-11)

Sheridan 2 Billings, MT Skyview 1 (25-14, 14-25, 15-9)

Natrona 2 Bozeman, MT 1 (25-20, 23-25, 15-13)

Billings, MT Senior 2 #4 Campbell County 0 (25-21, 25-20)

Billings, MT West 2 Thunder Basin 1 (22-25, 25-19, 15-9)

Class 3A:

#1 Rawlins 3 Thermopolis 0 (25-18, 25-8, 25-15)

#2 Douglas 3 Wheatland 0 (25-16, 25-17, 25-13)

#3 Riverton 3 Powell 0 (25-21, 25-19, 25-10)

#4 Cody 3 Lander 0 (25-11, 25-10, 25-10)

Buffalo 3 Newcastle 0 (25-10, 25-9, 25-16)

Class 2A:

#4 Southeast 3 #3 Lusk 2 (25-9, 26-24, 12-25, 15-25, 15-6)

Glenrock 3 #5 Pine Bluffs 2 (21-25, 25-19, 20-25, 25-21, 15-12)

Big Horn 3 Upton 1 (23-25, 25-21, 25-22, 25-23)

Shoshoni 3 Lovell 1 (16-25, 25-13, 25-17, 25-22)

Big Piney 3 Wind River 0 (25-16, 25-19, 25-15)

Kemmerer 3 Wyoming Indian 2 (15-25, 25-16, 25-16, 23-25, 19-17)

Big Piney 3 Wyoming Indian 0 (25-14, 25-15, 25-11)

Wind River 3 Kemmerer 0 (26-24, 25-8, 25-23)

Class 1A:

#2 Cokeville 3 #1 Little Snake River 2 (22-25, 22-25, 25-23, 25-18, 15-13)

#3 Encampment 3 Saratoga 0 (25-8, 25-11, 25-16)

#4 Lingle-Ft. Laramie 2 Morrill, NE 0 (25-6, 25-16)

#4 Lingle-Ft. Laramie 2 Oshkosh, NE Garden County 1 (14-25, 25-12, 25-20)

#4 Lingle-Ft. Laramie 2 Harrison, NE Sioux County 1 (25-9, 25-19)

#4 Farson-Eden 3 Manila, UT 0 (25-18, 25-18, 25-10)

Rock River 3 Midwest 0 (25-18. 25-13, 25-15)

Oshkosh, NE Garden County 2 Guernsey-Sunrise 0 (25-14, 25-15)

Morrill, NE 2 Guernsey-Sunrise 0 (25-11, 25-21)

Meeteetse 3 Ten Sleep 0 (25-18, 25-10, 25-23)

Dubois 3 Burlington 2 (19-25, 20-25, 25-22, 25-6, 15-9)

Recommended for You

Best of the Web

Leave a Comment

It appears that you already have an account created within our VIP network of sites on . To keep your personal information safe, we need to verify that it's really you. To activate your account, please confirm your password. When you have confirmed your password, you will be able to log in through Facebook on both sites.

Forgot your password?

*Please note that your prizes and activities will not be shared between programs within our VIP network.

It appears that you already have an account on this site associated with . To connect your existing account just click on the account activation button below. You will maintain your existing VIP profile. After you do this, you will be able to always log in to http://kowb1290.com using your original account information.

*Please note that your prizes and activities will not be shared between programs within our VIP network.

Please fill out the information below to help us provide you a better experience.

(Forgot your password?)

Not a member? Sign up here

Sign up for Mighty 1290 Club quickly by connecting your Facebook account. It's just as secure and no password to remember!

Sign up to have exclusive Mighty 1290 Club contests, events, coupons, presales, and much more delivered to you for FREE.