It's time for the competition to kick it up a notch!

Here are the standings for games played up to and including February 19, 2017.

Click here to see scores for games played February 13-18.

Some scores are missing.

Click on various team names, to go their respective page, so you can see their schedule.

4A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Gillette 9-0, 19-2

Cheyenne East 6-2, 15-3

Laramie 5-3, 14-5

Cheyenne Central 3-5, 10-10

Sheridan 2-7, 6-14

Cheyenne South 0-8. 2-17

 

4A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Natrona 8-0, 13-5

Kelly Walsh 5-3, 10-7

Green River 4-4, 10-9

Rock Springs 3-4, 11-5

Evanston 4-5, 9-12

Jackson 0-8, 0-18

 

3A East:

West Quadrant: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Worland 6-0, 13-4

Buffalo 4-2, 11-8

Rawlins 1-5, 7-12

Thermopolis 1-5, 6-14

 

East Quadrant: (Quadrant record listed first, then Overall Record)

Douglas 6-0, 18-0

Torrington 3-3, 9-10

Wheatland 2-4, 10-9

Newcastle 1-5, 5-13

 

3A West:

North Quadrant: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Powell 5-0, 10-8

Cody 4-1, 10-10

Lander 1-4, 6-13

Riverton 0-5, 0-22

 

South Quadrant: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Lyman 4-1, 14-5

Mountain View 4-1, 15-3

Star Valley 2-3, 11-6

Pinedale 0-5, 9-13

 

2A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

The 6th place team is not invited to the regional tournament. Hence, Upton has been eliminated.

Big Horn 10-0, 18-2

Wright 8-2, 13-9

Sundance 5-5, 11-8

Moorcroft 3-7, 11-10

Tongue River 3-7, 7-13

Upton 1-9, 7-12

 

2A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

If #4 sweeps the head-to-head vs. #5, then the play-in game will not take place. Because this has happened, Glenrock has been eliminated.

Pine Bluffs 8-0, 22-0

Lusk 6-2, 11-10

Southeast 4-4, 15-7

Burns 2-6, 4-18

Glenrock 0-8, 1-18

 

2A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Using record vs. highest team in the conference not involved in the tie, Lovell gets #2 seed over Greybull, because the Lady Bulldogs have a win vs. Rocky Mountain, whereas the Lady Buffalos don't.

Rocky Mountain 7-1, 15-5

Lovell 5-3, 11-9

Greybull 5-3, 12-8

Shoshoni 3-5, 11-12

Riverside 0-8, 1-19

 

2A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Wyoming Indian 6-0, 19-4

Big Piney 4-2, 10-11

Wind River 2-4, 6-14

Kemmerer 0-6, 1-17

 

1A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Arvada-Clearmont gets #2 seed over Hulett due winning head-to-head series, 2-1.

Kaycee 6-0, 9-11

Arvada-Clearmont 3-3, 10-9

Hulett 3-3, 7-10

Midwest 0-6, 1-16

 

1A Southeast:

Rock River 17-2 (1 score missing)

Lingle-Ft. Laramie 10-10

H.E.M. 6-11 (2 scores missing)

Guernsey-Sunrise 2-16

Glendo - Chugwater 0-4 (6 scores missing)

 

1A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

St. Stephens 8-0, 12-3

Dubois 5-3, 12-8

Ten Sleep 4-4, 10-10

Meeteetse 2-6, 5-13

Burlington 1-7, 3-17

 

1A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Farson-Eden 7-1, 18-3

Little Snake River 6-2, 18-3

Encampment 5-3, 15-5

Cokeville 2-6, 8-11

Saratoga 0-8, 9-10