The boys' standings are up-to-date through either the regional tournament or the end of the regular season.

Teams are listed based upon their conference quadrant record. If there is a tie, teams are listed alphabetically.

4A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Kelly Walsh 14-6, 5-1

Rock Springs 9-13, 4-2

Cody 7-12, 3-3

Riverton 4-17, 0-6

4A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Evanston 9-13, 5-1

Star Valley 13-7, 5-1

Green River 7-15, 2-4

Jackson 0-20, 0-6

4A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Sheridan 13-7, 5-1

Thunder Basin 16-6, 5-1

Campbell County 9-12, 2-4

Natrona County 5-15, 0-6

4A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Cheyenne Central 19-1, 6-0

Cheyenne East 17-6, 4-2

Laramie 11-9, 2-4

Cheyenne South 7-14, 0-6

3A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Lander 19-3, 5-1

Worland 21-1, 5-1

Lovell 5-14, 1-5

Powell 8-11, 1-5

3A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Mountain View 16-5, 6-0

Big Piney 15-6, 4-2

Lyman 9-13, 2-4

Pinedale 6-15, 0-6

3A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Buffalo 14-7, 4-2

Douglas 9-14, 4-2

Thermopolis 8-13, 3-3

Newcastle 3-15, 1-5

3A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Rawlins 15-6, 5-1

Wheatland 18-3, 5-1

Torrington 7-11, 3-3

Burns 2-19, 0-6

2A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Rocky Mountain 21-3, 6-0

Greybull 9-15, 3-3

Tongue River 14-11, 3-3

Riverside 1-21, 0-6

2A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Wyoming Indian 19-6, 6-0

Kemmerer 9-17, 4-2

Shoshoni 6-17, 1-5

Wind River 10-15, 1-5

2A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Big Horn 17-7, 5-1

Sundance 20-5, 5-1

Moorcroft 6-18, 2-4

Wright 1-23, 0-6

2A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Pine Bluffs 17-7, 6-0

Southeast 17-7, 4-2

Lusk 9-15, 1-5

Glenrock 6-17, 1-5

1A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

St. Stephens 22-4, 8-0

Burlington 8-14, 4-4

Dubois 14-13, 4-4

Meeteetse 11-13, 4-4

Ten Sleep 4-18, 0-8

1A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Encampment 23-1, 7-1

Saratoga 17-4, 5-3

Farson-Eden 16-8, 4-4

Little Snake River 12-10, 3-5

Cokeville 10-14, 1-7

1A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record)

Upton 23-1, 10-0

Kaycee 19-6, 8-2

Hulett 12-11, 6-4

NSI Academy 4-11, 4-6

Arvada-Clearmont 4-16, 2-8

Midwest 0-21, 0-10

1A Southeast: (Overall Record, do not play Quadrant games – seeding is based on a points system)

Lingle-Ft. Laramie 17-7 (38 pts)

H.E.M. 14-8 (21 pts)

Guernsey-Sunrise 7-15 (10.5 pts)

Rock River 4-18 (6 pts)

Glendo 0-12 (0 pts)

Enter your number to get our free mobile app