In-state wrestling meets on the opening weekend of the season are scheduled to take place at Cheyenne East, Evanston, Powell, Star Valley and Lusk.

Torrington at Cheyenne South - Thursday, December 6: Click here to see results

Worland at Sheridan - Thursday, December 6: Click here to see results

Douglas vs. Glenrock at Buffalo - Thursday, December 6: Click here to see results

Glenrock at Buffalo - Thursday, December 6: Click here to see results

Douglas at Buffalo - Thursday, December 6: Click here to see results

Spring Creek, NV at Evanston - Thursday, December 6: Click here to see results

Newcastle/Upton vs. Martin, SD Bennett County at Custer, SD - Thursday, December 6: Click here to see results

Newcastle/Upton vs. Custer/Edgemont, SD at Custer, SD - Thursday, December 6: Click here to see results

Saratoga at Hayden, CO Oak Creek - Friday, December 7: Click here to see results

 

Charlie Lake Invitational at Cheyenne East:

Dual Tournament - Friday, December 7: Click here to see results

Regular Tournament - Saturday, December 8: Click here to see results

Teams Participating: Cheyenne East, Cheyenne South, Kelly Walsh, Douglas, Wheatland, Torrington, Burns/Pine Bluffs, Glenrock, Cheyenne Central, Southeast (Saturday only)

 

Evanston Invitational - Friday and Saturday December 7-8:

Teams Participating: Evanston, Rock Springs, Green River, Rawlins, Pinedale, Lyman, Mountain View, Big Piney, Kemmerer

 

Braves Brawl at Star Valley - Friday and Saturday, December 7-8:

Teams Participating: Star Valley, Cokeville

 

Powell Invitational - Friday and Saturday, December 7-8:

Teams Participating: Powell, Cody, Campbell County, Natrona, Sheridan, Thunder Basin, Buffalo, Thermopolis, Worland, Riverton, Lander, Wright, Rocky Mountain, Lovell, Greybull/Riverside, Shoshoni, Wind River, Wyoming Indian, Dubois

 

Lusk Invitational - Friday, December 7:

Teams Participating: Lusk, Newcastle/Upton, Tongue River, Moorcroft, Sundance, Hulett, Glenrock, Southeast, Lingle-Ft. Laramie, H.E.M.

 

Rapid City, SD Invitational - Friday and Saturday, December 7-8:

Wyoming Teams Participating: Laramie, Sheridan, Thunder Basin, Newcastle/Upton, Worland

 

Harrisburg, NE Banner County Invitational - Saturday, December 8:

Wyoming Teams Participating: Lingle-Ft. Laramie

 

Soroco Invitational at Oak Creek, CO - Saturday, December 8:

Wyoming Teams Participating: Saratoga