Wrestlers that made it to the championship match, regardless of outcome, automatically earn All-State recognition.

Congrats to Trevor Jeffries of Thunder Basin for getting All-State honors 4 times.

4A:

Gunner Bartlett - Cheyenne East (All-State in 2016)

Thomas Neal - Cheyenne East (All-State in 2017)

Lucas Robinett - Cheyenne East

Amos Solano - Cheyenne East

Saige Synan - Evanston

Tanner Adam - Green River

Jon Ty Leininger - Green River

Dominic Martinez - Green River

Nathan McCann - Green River

Payton Tucker - Green River

Analu Benabise - Kelly Walsh

Caleb Nathan - Kelly Walsh (All-State in 2016 and 2017)

Jace Palmer - Kelly Walsh (All-State in 2017)

Javen Palmer - Kelly Walsh (All-State in 2017)

Zech Aguilar - Laramie

Brett Brenton - Natrona County (All-State in 2016 and 2017)

Tom Parke - Natrona County

Daniel Slack - Natrona County (All-State in 2017)

Trevon Smith - Natrona County

Cash Christensen - Rock Springs

Ashton Dupape - Rock Springs

Cameron Metcalf - Rock Springs (All-State in 2017)

Wyatt Yenney - Rock Springs (All-State in 2017)

Reese Osborne - Sheridan

Warren Carr - Thunder Basin

Trevor Jeffries - Thunder Basin (4-Time All-State)

Deric Johnson - Thunder Basin (All-State in 2017)

Terren Swartz - Thunder Basin (All-State in 2017)

 

3A:

Hunter Elmer - Buffalo (All-State in 2016 and 2017)

Charlie Beaudrie - Cody

Dan Beaudrie - Cody (All-State in 2017)

Zain Fitzgerald - Cody

Cody Pinkerton - Douglas (All-State in 2017)

William Atnip - Lander (All-State in 2015 and 2017)

Nathan Redman - Lander

Dryden Menck - Lyman (All-State in 2016 and 2017)

Kale Corley - Newcastle/Upton

Wyatt Corley - Newcastle/Upton (All-State in 2017)

Trayton Dawson - Newcastle/Upton

Teigan Marchant - Newcastle/Upton (All-State in 2016)

Keegan Gehlhausen - Pinedale

Brody Karhu - Powell

Reese Karst - Powell (All-State in 2017)

Darryl Baldes - Riverton

Spencer Angell - Star Valley (All-State in 2017)

Haze Child - Star Valley

Trevor Clark - Star Valley

Josh Dawson - Star Valley (All-State in 2017)

Kyle Kunz - Star Valley

Gavin Patterson - Star Valley (All-State in 2016 and 2017)

Tristen Kingsley - Torrington

Jacob Wamboldt - Torrington

Adam Bankert - Worland

Alex Beck - Worland

Luke Goncalves - Worland

Morgan Tigner - Worland (All-State in 2017)

 

2A:

TJ Frazier - Big Piney

Asencion Pelham - Big Piney

Antheny Petersen - Cokeville

Ammon Teichert - Cokeville (All-State in 2016 and 2017)

Lochlyn Teichert - Cokeville

Cordell Viehweg - Cokeville (All-State in 2017)

Ian Arnold - Glenrock

Isak Elisson - Glenrock

Tate Stoddard - Glenrock (All-State in 2016 and 2017)

Joe Taylor - Glenrock (All-State in 2016 and 2017)

Carson Carlson - Kemmerer

Donny Proffit - Kemmerer (All-State in 2016 and 2017)

Dawson Schramm - Kemmerer (All-State in 2017)

Hayden Walker - Kemmerer (All-State in 2017)

Quinton Hecker - Lovell

Coy Trainor - Lovell (All-State in 2017)

William Fish - Lusk (All-State in 2016 and 2017)

Tucker Allison - Moorcroft (All-State in 2017)

Cole Cook - Moorcroft

Solomon Petz - Moorcroft (All-State in 2016 and 2017)

Rowdy Pfeil - Moorcroft (All-State in 2017)

Parker Schlater - Moorcroft

Parker Seeley - Moorcroft (All-State in 2017)

Justin Shotwell - Saratoga

Hunter Woodruff - Southeast

Myles Stefanich - Sundance

Luke Sullivan - Sundance

Dax Yeradi - Wright