There's about one month to go, until state champions are crowned.

Here are the standings for games played up to and including October 4th.

Click here to see scores from September 28 - October 3.

A number of scores are missing.

Click on various team names, to go their respective page, so you can see their schedule.

4A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Cheyenne East 4-0, 22-1

Gillette 4-1, 18-8

Sheridan 3-2, 9-16

Laramie 2-2, 9-13

Cheyenne Central 0-4, 4-17

Cheyenne South 0-4, 1-15

 

4A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Green River 4-1, 15-7

Natrona 4-1, 18-8

Kelly Walsh 3-2, 19-8

Evanston 3-2, 15-5

Riverton 1-4, 10-13

Rock Springs 0-5, 8-14

 

3A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Buffalo 2-2, 13-6

Worland 2-2, 13-7

Douglas 2-2, 12-12

Newcastle 2-2, 8-12

 

3A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Glenrock 4-0, 8-11

Rawlins 3-1, 16-7

Wheatland 1-3, 6-13

Torrington 0-4, 7-12

 

3A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Cody 2-1, 11-8 (scores missing)

Powell 2-1, 7-10

Lander 1-2, 1-15 (scores missing)

Lovell 1-2, 16-5

 

3A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Star Valley 3-0, 8-7 (scores missing)

Jackson 3-1, 14-5

Mountain View 1-3, 7-10

Pinedale 0-3, 4-8 (scores missing)

 

2A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Wright 3-0, 22-1

Big Horn 3-0, 13-10

Sundance 2-2, 11-12

Tongue River 1-3, 8-15

Moorcroft 0-4, 4-17

 

2A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Pine Bluffs 5-0, 10-7

Southeast 1-2, 12-5

Saratoga 1-2, 8-7

Burns 1-2, 4-12

Lusk 1-3, 4-14

 

2A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Shoshoni 3-0, 14-4

Thermopolis 2-1, 5-14

Greybull 2-2, 14-7

Riverside 1-2, 3-13

Rocky Mountain 0-3, 1-18

 

2A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Lyman 3-0, 13-3

Kemmerer 3-0, 9-6

Wind River 1-2, 9-7

Big Piney 1-2, 6-8

Wyoming Indian 0-4, 5-11

 

1A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Kaycee 4-0, 18-3

Upton 2-2, 9-10

Hulett 2-2. 8-11

Midwest 1-2, 4-13

Arvada-Clearmont 0-3, 0-16

 

1A Southeast:

Lingle-Ft. Laramie 11-6

Rock River 9-6

H.E.M. 9-7

Glendo 5-4

Guernsey-Sunrise 6-13

 

1A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Burlington 4-0, 9-9

Dubois 2-2, 8-7

Meeteetse 1-1, 5-11

Ten Sleep 1-2, 5-10

St. Stephens 0-3, 0-10

 

1A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Encampment 3-0, 14-1

Little Snake River 2-1, 12-3

Cokeville 0-2, 9-11

Farson-Eden 0-2, 6-9