The competition for the east and west championships are over, and that means the time has come to compete for the state championship.

Here are the standings for games played up to and including November 1st.

Click here to see state tournament matchups.

A number of scores are missing.

Click on various team names, to go their respective page, so you can see their schedule.

4A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Cheyenne East 10-0, 30-1

Gillette 8-2, 23-10

Laramie 5-5, 14-18

Sheridan 5-5, 14-21

Cheyenne Central 2-8, 7-23

Cheyenne South 0-10, 1-23 (scores missing)

 

4A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Evanston 8-2, 21-7

Green River 7-3, 18-11

Natrona 7-3, 24-11

Kelly Walsh 6-4, 26-11

Riverton 2-8, 13-19

Rock Springs 0-10, 9-21

 

3A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Worland 4-2, 19-9

Buffalo 3-3, 20-9

Douglas 3-3, 19-15

Newcastle 2-4, 12-17

 

3A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Rawlins 5-1, 24-8

Glenrock 4-2, 8-18

Wheatland 2-4, 7-20

Torrington 1-5, 9-19

 

3A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Lovell 4-2, 23-8

Powell 4-2, 13-16

Cody 3-3, 14-16 (scores missing)

Lander 1-5, 1-26 (scores missing)

 

3A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Star Valley 6-0, 18-7 (scores missing)

Jackson 4-2, 22-8

Mountain View 2-4, 13-16

Pinedale 0-6, 5-17 (scores missing)

 

2A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Wright 8-0, 30-1

Big Horn 6-2, 18-13

Sundance 4-4, 15-16

Tongue River 2-6, 14-20

Moorcroft 0-8, 4-23

 

2A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Pine Bluffs 8-0, 15-10

Southeast 4-4, 19-8

Saratoga 4-4, 12-11

Burns 3-5, 6-18

Lusk 1-7, 5-19

 

2A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Shoshoni 8-0, 21-5

Greybull 5-3, 19-11

Thermopolis 4-4, 7-19

Riverside 3-5, 6-19

Rocky Mountain 0-8, 1-25

 

2A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Lyman 8-0, 24-3

Kemmerer 6-2, 17-11

Wind River 3-5, 12-13

Big Piney 2-5, 8-14 (scores missing)

Wyoming Indian 0-7, 5-14 (scores missing)

 

1A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Kaycee 8-0, 25-4

Upton 6-2, 17-11

Hulett 4-4. 11-16

Midwest 2-6, 6-20

Arvada-Clearmont 0-8, 0-24

 

1A Southeast:

Lingle-Ft. Laramie 17-8

Rock River 16-8

H.E.M. 12-11

Guernsey-Sunrise 7-18

Glendo 8-8

 

1A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Burlington 8-0, 15-11

Dubois 5-3, 12-11

Meeteetse 4-3, 8-15 (scores missing)

Ten Sleep 2-5, 6-14 (scores missing)

St. Stephens 0-8, 1-17

 

1A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Encampment 5-0, 23-1

Little Snake River 3-2, 18-6

Cokeville 1-2, 16-13

Farson-Eden 0-5, 9-15