This is the last week of the regular season.

Monday, October 15:

Class 1A:

Glendo at Glenrock Freshmen - 5pm

Tuesday, October 16:

Class 4A:

#1 Kelly Walsh 3 Natrona 0 (25-15, 25-17, 25-13)

Class 1A:

Hulett 3 Upton 1 (20-25, 25-20, 25-15, 25-23)

Rock River 2 Glendo 0 (25-9, 25-18)

Glendo vs. H.E.M. - 5:15pm at Rock River

Rock River 3 H.E.M. 2 (19-25, 25-18, 14-25, 26-24, 15-4)

Guernsey-Sunrise JV 2 Chugwater 0 (25-14, 25-9)

Inter-Class:

4A Cody 3 (#5 3A) Powell 0 (25-14, 25-8, 25-21)

Thursday, October 18:

Class 4A:

#4 Laramie 3 #5 Cheyenne Central 0 (25-14, 26-24, 25-15)

Cheyenne East 3 Cheyenne South 0 (25-22, 25-18, 25-17)

Rock Springs 3 Green River 0 (27-25, 25-13, 25-17)

Class 3A:

#5 Powell 3 Lovell 0 (25-13, 25-19, 25-14)

Scottsbluff, NE 3 Torrington 1 (17-25, 28-26, 25-10, 25-23)

Pinedale 3 Big Piney 0 (25-10, 25-13, 25-9)

Class 1A:

#2 Saratoga 3 Little Snake River 2 (19-25, 25-14, 15-25, 25-21, 15-13)

Kaycee 3 Ten Sleep 1 (25-17, 25-21, 23-25, 25-8)

Burns JV 3 Chugwater 0 (25-18, 25-22, 25-20)

Dubois at Ft. Washakie JV - 5pm

Encampment 3 Walden, CO North Park 0 (25-22, 25-23, 25-22)

Inter-Class:

4A Riverton 3 3A Lander 0 (25-14, 25-18, 25-23)

(#3 3A) Mountain View 3 (#1 1A) Cokeville 0 (25-20, 25-16, 25-21)

(#2 2A) Southeast 3 (#5 1A) Lingle-Ft. Laramie 1 (25-12, 25-22, 21-25, 25-22)

2A Rocky Mountain 3 1A Burlington 1 (25-18, 24-26, 25-15, 25-22)

Friday, October 19:

Class 4A:

#2 Thunder Basin 3 Natrona 2 (18-25, 25-22, 23-25, 25-14, 15-13)

#4 Laramie 3 Cheyenne East 1 (25-23, 21-25, 25-15, 25-18)

#5 Cheyenne Central 3 Cheyenne South 1 (25-15, 20-25, 26-24, 25-22)

Campbell County 3 Sheridan 1 (25-18, 26-24, 27-29, 25-16)

Rock Springs 3 Evanston 1 (15-25, 25-23, 25-15, 25-17)

Class 3A:

#1 Lyman 3 #3 Mountain View 1 (25-21, 23-25, 26-24, 25-15)

#2 Rawlins 3 Torrington 0 (25-20, 25-10, 25-12)

#3 Douglas 3 Newcastle 0 (25-12, 25-17, 25-15)

Buffalo 3 Thermopolis 2 (21-25, 22-25, 25-13, 25-14, 15-12)

Burns 3 Wheatland 0 (25-19, 25-20, 25-14)

Class 2A:

Moorcroft at #1 Wright - 5pm

#2 Southeast 3 #5 Glenrock 0 (25-20, 25-21, 25-20)

#3 Pine Bluffs 3 Lusk 0 (25-19, 25-7, 25-20)

#4 Greybull 3 Riverside 0 (25-20, 25-13, 25-2)

Big Horn 3 Sundance 1 (25-19, 25-20, 23-25, 25-23)

Rocky Mountain 3 Tongue River 0 (25-18, 25-15, 25-21)

Shoshoni 3 Wind River 0 (25-13, 25-19, 25-21)

Kemmerer 3 Wyoming Indian 0 (27-25, 25-14, 25-20)

Class 1A:

#4 Arvada-Clearmont 3 Hulett 0 (25-16, 25-17, 25-15)

#5 Meeteetse 3 St. Stephens 0 (25-12, 25-22, 25-23)

Kaycee 3 Upton 0 (25-20, 25-19, 25-20)

Midwest 3 Guernsey-Sunrise 0 25-13, 25-23, 25-23)

Ten Sleep 3 Dubois 2 (25-22, 25-11, 16-25, 17-25, 16-14)

Little Snake River 3 Encampment 2 (25-20, 18-25, 25-21, 22-25, 15-11)

Inter-Class:

(#3 4A) Star Valley 3 3A Pinedale 0 (25-10, 25-16, 25-16)

Saturday, October 20:

Class 4A:

#1 Kelly Walsh 3 Rock Springs 0 (25-17, 25-13, 25-20)

#2 Thunder Basin 3 Sheridan 0 (25-19, 27-25, 25-14)

#3 Star Valley 3 Green River 0 (25-18, 25-16, 25-14)

Campbell County 3 Natrona 1 (25-14, 23-25, 25-23, 25-20)

Cody 3 Riverton 0 (25-14, 25-22, 25-16)

Evanston 3 Jackson 0 (25-17, 25-11, 25-10)

Class 3A:

#2 Rawlins 3 Wheatland 0 (25-13, 25-4, 25-13)

Buffalo 3 Burns 1 (25-16, 22-25, 25-18, 25-21)

Burns 3 Newcastle 0 (25-22, 25-18, 25-19)

Buffalo 3 Newcastle 0 (25-19, 25-22, 25-12)

Worland 3 Lander 2 (25-15, 22-25, 23-25, 25-14, 15-5)

Class 2A:

#1 Wright 3 Tongue River 0 (unknown scores)

#4 Greybull 3 Big Horn 2 (22-25, 19-25, 25-16, 25-23, 19-17)

Class 1A:

#1 Cokeville 3 #3 Farson-Eden 0 (25-18, 25-11, 25-10)

#5 Meeteetse at Ten Sleep - 3pm

Kaycee 3 Midwest 0 (25-15, 25-20, 25-18)

Rock River 3 Guernsey-Sunrise 0 (25-13, 25-11, 25-13)

Encampment 3 H.E.M. 0 (25-12, 26-24, 25-12)

Burlington 3 Dubois 2 (28-26, 27-25, 16-25, 19-25, 15-12)

Inter-Class:

(#3 3A) Douglas 3 (#4 4A) Laramie 2 (27-25, 17-25, 14-25, 25-21, 15-12)

2A Shoshoni 3 3A Lovell 0 (25-15, 25-18, 25-20)

(#5 1A) Lingle-Ft. Laramie 3 2A Lusk 0 (25-21, 25-15, 25-22)

2A Riverside 3 1A St. Stephens 1 (25-22, 25-20, 24-26, 25-18)

2A Wind River at (#2 1A) Saratoga - 1pm