In-state Outdoor Track and Field meets this week are scheduled to take place at Gillette, Green River, Jackson, Cody, Torrington, Thermopolis, Lander, Big Horn, Glenrock and Sundance.

Click on the links to see qualifying standards for the state meet: BOYS or GIRLS

Jeff Hereford Invitational at Mountain View - Tuesday, May 1:

Teams Participating: Mountain View, Lyman, Rock Springs, Green River, Evanston, Pinedale, Big Piney, Kemmerer, Farson-Eden

 

Green River Twilight - Thursday, May 3:

Teams Participating: Green River, Lyman

 

Little Goose Jump and Throw at Big Horn - Thursday, May 3:

Teams Participating: Big Horn, Tongue River, Sheridan, Buffalo, Arvada-Clearmont

 

Pine Bluffs Field Event Extravaganza - Thursday, May 3: CANCELLED!

Team Participating: Pine Bluffs, Burns, Lusk, Southeast

 

Camel Qualifier at Gillette - Friday, May 4:

Teams Participating: Campbell County, Thunder Basin, Sheridan, Kelly Walsh, Douglas, Buffalo, Moorcroft, Arvada-Clearmont, Normative Services

 

Wiseman Invitational at Torrington - Friday, May 4:

Teams Participating: Torrington, Wheatland, Cheyenne East, Cheyenne Central, Cheyenne South, Laramie, Guernsey-Sunrise, Lingle-Ft. Laramie, Glendo, Chugwater, Rock River

 

Bobcat Invitational at Thermopolis - Friday, May 4:

Teams Participating: Thermopolis, Rawlins, Tongue River, Rocky Mountain, Lovell, Greybull, Riverside, Shoshoni, Wyoming Indian, Wind River, Big Piney, Kemmerer, H.E.M., Meeteetse, Burlington, Ten Sleep, Dubois, Farson-Eden, Little Snake River, Encampment, Saratoga

 

Trackstravaganza at Cody - Friday, May 4:

Teams Participating: Cody, Powell, Worland

 

Bulldog-Bobcat Invitational at Sundance - Friday, May 4:

Teams Participating: Sundance, Moorcroft, Upton, Newcastle, Big Horn, Wright, Hulett, Midwest, Kaycee

 

Mr. Mac/BYU Invitational at Provo, UT - May 4 and 5:

Wyoming Teams Participating: Rock Springs, Jackson, Evanston, Star Valley, Mountain View, Lyman, Cokeville

 

Lynn Williams Invitational at Jackson - Saturday, May 5:

Teams Participating: Jackson, Evanston, Pinedale, Star Valley

 

Shane Brock Invitational at Lander - Saturday, May 5:

Teams Participating: Lander, Riverton, Natrona, Rock Springs, Shoshoni, Wyoming Indian, Wind River, Kemmerer, St. Stephens, Dubois, Encampment, Saratoga, Western Heritage

 

SEWAC Conference Meet at Glenrock - Saturday, May 5:

Teams Participating: Glenrock, Lusk, Southeast, Pine Bluffs, Burns, Lingle-Ft. Laramie