Members of the Wyoming Coaches Association have announced the all-state golf selections for 2018.

There is no voting involved.

To get all-state recognition, a golfer must finish in the top 10 (or tie for 10th) at the state meet.

Congrats to Jordan Malm of Torrington, Jocelyn Olson of Kelly Walsh, Caleigh Essert of Torrington and Alison Meredith of Moorcroft, for winning All-State honors 4 times!

4A Boys:

Ethan Cates - Cheyenne Central (All-State in 2017)

Blake Danni - Cheyenne East (All-State in 2017)

Michael Pope - Cheyenne East (All-State in 2017)

Tristen Zitek - Cheyenne East

Logan Hensley - Kelly Walsh

Dane Rasmussen - Kelly Walsh

Russel Sprecher - Kelly Walsh

Taj Sutherland - Kelly Walsh (All-State in 2017)

Jackson McClaren - Laramie

Brayden James - Sheridan

 

3A Boys:

Wilson Brockie - Lander (All-State in 2017)

Jaren Calkins - Lander (All-State in 2017)

Gavin Dixon - Lander

Dominic Yates - Lander (All-State in 2017)

Jake Johnson - Star Valley

Kaden Spaulding - Star Valley (All-State in 2017)

Jordan Malm - Torrington (4-time All-State)

Logan Foote - Worland (All-State in 2017)

JT Klinghagen - Worland

Karsten Simmons - Worland

 

2A Boys:

Dalton Nelson - Big Horn

Rayce Kindschuh - Kemmerer

Ben Wergin - Kemmerer

Brenen Hinkley - Lovell (All-State in 2017)

Micah Shaner - Lusk

Caden Connally - Moorcroft

Lane Wood - Moorcroft

Hardy Johnson - Thermopolis

Nick Summers - Tongue River (All-State in 2017)

Perry Benedict - Wright (All-State in 2017)

 

4A Girls:

Kyra Sponenburgh - Evanston (All-State in 2017)

Megan Griffin - Kelly Walsh (All-State in 2017)

Nicole Klungness - Kelly Walsh (All-State in 2016 and 2017)

Barrett Lloyd - Kelly Walsh (All-State in 2017)

Jocelyn Olson - Kelly Walsh (4-Time All-State)

Kenzie Yeend - Laramie

Sarah Galles - Natrona (All-State in 2017)

Sophie Spiva - Natrona

Abby James - Sheridan

Maria Farnum - Thunder Basin

 

3A Girls:

Darian Mehling - Buffalo

Logan Oberheu - Cody (All-State in 2016 and 2017)

Jacqueline Neishabouri - Jackson

Rachel Stoinski - Lander

Sierra Brubaker - Riverton

Addalee Isaacson - Star Valley

Mycah Wainscott - Powell

Caleigh Essert - Torrington (4-time All-State)

Laura Halley - Torrington

Kaylee Wilson - Torrington

 

2A Girls:

Adessa Lundberg - Lovell (All-State in 2017)

Alison Meredith - Moorcroft (4-time All-State)

Makena Engelker - Lusk

MacKenzie Lyons - Lusk (All-State in 2016 and 2017)

Maddie Stam - Thermopolis

Sadie Koltiska - Tongue River (All-State in 2017)

MacKenzie Aksamit - Tongue River

Cierra Nelson - Wright (All-State in 2017)

Brianna Jafek - Wright

Vicky Van Vleet - Wright (All-State in 2017)