Most teams have wrapped up their first trip through quadrant/conference play.

Monday, January 28:

Class 2A:

Newell, SD 43 Sundance 40

Tuesday, January 29:

Class 3A:

Lander 53 Worland 51

Class 2A:

Mitchell, NE 56 Southeast 16

Class 1A:

#4 H.E.M. 32 Saratoga 27

Thursday, January 31:

Class 4A:

Rock Springs 59 Green River 52

Class 3A:

#3 Lyman 63 Lander 36

Class 2A:

#4 Greybull 55 Shoshoni 34

#5 Big Horn 52 Tongue River 22

Class 1A:

#1 Cokeville 48 Encampment 31

#3 Farson-Eden 54 Saratoga 33

Inter-Class:

2A Southeast 47 1A Lingle-Ft. Laramie 38 OT

Friday, February 1:

Class 4A:

#1 Thunder Basin 55 Cheyenne South 35

#2 Cheyenne East 67 Natrona 38

#3 Cheyenne Central 69 Sheridan 35

#4 Star Valley 57 Cody 25

#5 Campbell County 65 Laramie 36

Kelly Walsh 39 Evanston 29

Riverton 62 Jackson 61

Class 3A:

#1 Douglas 59 #4 Rawlins 36

Newcastle 37 Torrington 34

Worland 56 Thermopolis 45

Powell 39 Pinedale 30

Lovell 35 Big Piney 20

Class 2A:

#1 Wyoming Indian 77 #4 Greybull 56

Southeast 53 Moorcroft 41

Sundance 55 Tongue River 29

Class 1A:

#1 Cokeville 61 Little Snake River 38

#3 Farson-Eden 66 #2 St. Stephens 47

#4 H.E.M. 2 Dubois 0 Forfeit

#5 Rock River 63 Guernsey-Sunrise 30

Arvada-Clearmont 60 Normative Services JV 20

Hulett 55 Midwest 41

Kaycee 53 Upton 28

Ten Sleep 44 Burlington 32

Inter-Class:

(#2 3A) Buffalo 63 (#5 2A) Big Horn 34

(#2 2A) Pine Bluffs 59 3A Burns 37

(#5 3A) Mountain View 78 2A Kemmerer 41

2A Lusk 46 1A Lingle-Ft. Laramie 36

1A Meeteetse 52 2A Riverside 41

Saturday, February 2:

Class 4A:

#1 Thunder Basin 64 Laramie 37

#2 Cheyenne East 66 Sheridan 25

#3 Cheyenne Central 54 Natrona 33

#4 Star Valley 54 Riverton 29

#5 Campbell County 78 Cheyenne South 41

Kelly Walsh 58 Green River 44

Evanston 41 Rock Springs 39

Cody 49 Jackson 38

Class 3A:

#1 Douglas 74 Burns 27

#2 Buffalo 56 Torrington 42

#5 Mountain View 50 Lander 28

Gering, NE 46 Wheatland 18

Powell 33 Big Piney 9

Pinedale 43 Lovell 38

Class 2A:

#1 Wyoming Indian 61 Rocky Mountain 29 - Alex Trosper (WIHS) triple-double...13 points, 10 rebounds, 10 steals

#3 Wright 36 Wind River 32

#3 Wright 32 Shoshoni 19

Shoshoni 41 Glenrock 20

Wind River 57 Glenrock 23

Moorcroft 55 Lusk 54

Class 1A:

Dubois at #2 St. Stephens - Postponed. Makeup TBA.

Little Snake River 38 #3 Farson-Eden 26

Encampment 31 #4 H.E.M. 19

Arvada-Clearmont 58 Midwest 30

Kaycee 41 Hulett 35

Ten Sleep 34 Meeteetse 22

Inter-Class:

(#5 2A) Big Horn 50 3A Newcastle 36

2A Riverside 45 1A Burlington 36