Another season has ended.

Here are the final standings for the 2017-2018 season.

Click on various team names, to go their respective page, so you can see their schedule.

4A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Campbell County 12-0, 24-5

Thunder Basin 10-2, 21-7

Cheyenne East 8-4, 20-10

Laramie 5-7, 10-15

Cheyenne Central 4-8, 14-16

Sheridan 3-9, 7-17

Cheyenne South 0-12, 4-20

 

4A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Kelly Walsh 10-0, 18-7

Evanston 7-3, 17-8

Natrona 6-4, 15-12

Rock Springs 5-5, 14-13

Jackson 2-8, 5-16

Green River 0-10, 6-17

 

3A East:

West Quadrant: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Buffalo 5-1, 22-7

Rawlins 4-2, 14-13

Worland 2-4, 12-14

Thermopolis 1-5, 7-16

 

East Quadrant: (Quadrant record listed first, then Overall Record)

Douglas 6-0, 27-0

Torrington 4-2, 10-13

Newcastle 1-5, 6-15

Wheatland 1-5, 3-19

 

3A West:

North Quadrant: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Powell 6-0, 19-8

Cody 3-3, 12-15

Lander 2-4, 8-16

Riverton 1-5, 4-19

 

South Quadrant: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Lyman 6-0, 24-3

Mountain View 3-3, 16-7

Star Valley 3-3, 14-12

Pinedale 0-6, 3-21

 

2A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Sundance 10-0, 23-3

Wright 8-2, 14-11

Big Horn 6-4, 13-12

Moorcroft 3-7, 10-15

Tongue River 3-7, 5-17

Upton 0-10, 3-18

 

2A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Lusk 7-1, 22-5

Pine Bluffs 7-1, 22-7

Southeast 4-4, 15-12

Burns 2-6, 7-17

Glenrock 0-8, 1-20

 

2A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Greybull 7-1, 20-5

Rocky Mountain 6-2, 19-7

Lovell 5-3, 15-10

Shoshoni 2-6, 9-15

Riverside 0-8, 3-16

 

2A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Wyoming Indian 6-0, 21-8

Big Piney 4-2, 13-11

Wind River 2-4, 11-16

Kemmerer 0-6, 2-21

 

1A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Arvada-Clearmont 6-0, 16-7

Kaycee 3-3, 12-15

Hulett 3-3, 13-13

Midwest 0-6, 2-19

 

1A Southeast:

Rock River 17-9

H.E.M. 9-14

Lingle-Ft. Laramie 6-17

Guernsey-Sunrise 5-18

 

1A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

St. Stephens 7-1, 19-6

Burlington 7-1, 13-9

Dubois 3-5, 8-14

Meeteetse 2-6, 5-16

Ten Sleep 1-7, 10-13

 

1A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Little Snake River 7-1, 21-7

Encampment 6-2, 22-4

Cokeville 5-3, 19-8

Farson-Eden 2-6, 10-15

Saratoga 0-8, 4-17