The 2017 Wyoming High School Football Regular season is complete, and it's on to the playoffs.

Click here to see scores from week 8.

Click on various team names, to go their respective page, so you can see their schedule.

Standings will be updated once the Saturday scores are reported in.

Scroll down for a poll question.

4A:

Sheridan 9-0 (15-game win streak)

Natrona 8-1

Cheyenne East 7-2

Kelly Walsh 6-3

Thunder Basin 5-4

Rock Springs 4-5

Laramie 3-6

Cheyenne Central 2-7

Cheyenne South 1-8

Campbell County 0-9 (10-game losing streak)

 

3A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Rawlins lost 3-way coin flip with Buffalo and Douglas, and drops to #4 seed.

Buffalo gets #2 seed over Douglas due to head-to-head win.

Torrington 5-0, 7-1

Buffalo 3-2, 6-2

Douglas 3-2, 6-2

Rawlins 3-2, 6-2

Riverton 1-4, 2-6

Lander 0-5, 1-7

 

3A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Green River gets #2 seed over Cody, due to head-to-head win.

Worland gets #4 seed over Evanston, due to head-to-head win.

Star Valley 6-0, 8-0 (14-game win streak)

Green River 4-2, 6-2

Cody 4-2, 4-3

Worland 3-3, 4-4

Evanston 3-3, 4-4

Powell 1-5, 1-7

Jackson 0-6, 0-8 (14-game losing streak)

 

2A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Glenrock 5-0, 7-1

Wheatland 4-1, 4-4

Newcastle 3-2, 4-4

Thermopolis 2-3, 3-5

Moorcroft 1-4, 3-5

Burns 0-5, 1-7

 

2A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Mountain View gets #1 seed over Big Piney due to head-to-head win.

Mountain View 5-1, 6-2

Big Piney 5-1, 6-2

Greybull 4-2, 5-3

Lovell 3-3, 4-4

Lyman 2-4, 3-5

Pinedale 2-4, 2-6

Kemmerer 0-6, 1-7

 

1A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Pine Bluffs 6-0, 8-0 (12-game win streak)

Big Horn 5-1, 7-1

Upton-Sundance 4-2, 6-2

Southeast 3-3, 4-3

Lusk 1-5, 3-5

Wright 1-5, 3-5

Tongue River 1-5, 2-6

 

1A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Cokeville 5-0, 8-0

Rocky Mountain 4-1, 4-3-1

Wind River 3-2, 3-5

Saratoga 2-3, 2-6

Shoshoni 1-4, 1-7

Wyoming Indian 0-5, 1-7

 

6-Man East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Guernsey-Sunrise lost the 3-way coin flip vs. H.E.M. and Midwest and drops to the #4 seed.

H.E.M. gets #2 seed over Midwest due to head-to-head win

Kaycee 7-0, 8-0 (28-game win streak)

H.E.M. 5-2, 6-2

Midwest 5-2, 5-3

Guernsey-Sunrise 5-2, 5-3

Hulett 3-4, 4-4

Lingle-Ft. Laramie 2-5, 2-6

Normative Services 1-6, 1-7

Rock River 0-7, 0-8

 

6-Man West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Little Snake River lost the 3-way coin flip and drops to #3 seed.

Farson-Eden gets #1 seed over Burlington, due to head-to-head win.

Farson-Eden 6-1, 7-1

Burlington 6-1, 7-1

Little Snake River 6-1, 7-1

Meeteetse 4-3, 5-3

Riverside 3-4, 4-4 (ineligible for playoffs per WHSAA rules)

Dubois 2-5, 2-6

Ten Sleep 1-6, 1-7

St. Stephens 0-7, 0-8