Some teams have clinched playoff spots, and some need to figure out what they need to do, to make it into the post-season.

Click here to see week 6 scores.

Click on various team names, to go their respective page, so you can see their schedule.

4A:

Gillette 7-0 - clinched playoff berth

Natrona 6-1 - clinched playoff berth

Sheridan 6-1 - clinched playoff berth

Cheyenne East 4-3

Rock Springs 4-3

Cheyenne Central 2-5

Evanston 2-5

Kelly Walsh 2-5

Laramie 2-5

Cheyenne South 0-7

 

3A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Torrington 3-0, 6-0 - clinched playoff berth

Riverton 2-1, 4-2

Buffalo 2-1, 3-3

Douglas 2-1, 2-4

Rawlins 0-3, 1-5

Lander 0-3, 0-6 (16-game losing streak)

 

3A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Jackson 3-0, 6-0

Star Valley 3-0, 6-0

Powell 1-2, 3-3

Green River 1-2, 2-4

Worland 1-2, 2-4

Cody 0-3, 3-3

 

2A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Wheatland 4-0, 6-0 - clinched playoff berth

Glenrock 4-1, 4-2

Big Horn 3-1, 5-1

Newcastle 2-2, 3-3

Thermopolis 2-2, 2-4

Burns 0-4, 0-6

Wright 0-5, 0-6 (14-game losing streak)

 

2A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Greybull 4-0, 6-0 - clinched playoff berth

Lovell 4-0, 5-1 - clinched playoff berth

Lyman 3-1, 3-3

Mountain View 2-2, 4-2

Big Piney 1-3, 1-5

Pinedale 1-4, 2-4

Kemmerer 0-5, 0-6 (26-game losing streak)

 

1A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Lingle-Ft. Laramie 4-0, 5-1 - clinched playoff berth

Upton-Sundance 4-1, 5-1 - clinched playoff berth

Tongue River 2-2, 4-2

Southeast 2-2, 4-2

Lusk 2-3, 3-3

Pine Bluffs 1-3, 2-3

Moorcroft 0-4, 1-5

 

1A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Shoshoni 5-0, 6-0 - clinched playoff berth

Riverside 5-0, 5-1 - clinched playoff berth

Cokeville 3-2, 3-3

Rocky Mountain 3-2, 3-3

Wind River 2-3, 2-4

Saratoga 1-4, 1-5

Wyoming Indian 1-4, 1-5

Burlington 0-5, 0-6

 

6-Man East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Kaycee 4-1, 5-1

Hulett 3-1, 4-2

Guernsey-Sunrise 3-2, 4-2

Normative Services 2-2, 2-3

Midwest 2-2, 3-3

H.E.M. 1-3, 2-4

Rock River 0-4, 1-4

 

6-Man West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Meeteetse 5-0, 6-0 - Clinched west #1 seed.

Little Snake River 3-1, 5-1

Farson-Eden 2-1, 5-1

Dubois 1-3, 1-5

Ten Sleep 0-3, 0-5

St. Stephens 0-3, 0-5 (20-game losing streak. Winless since football returned to program in 2013)