Some teams can lock up certain playoff spots this week, while others could be eliminated.

All games are scheduled to be played on Friday, October 12th, unless noted otherwise.

Class 4A:

#1 Natrona 51 Cheyenne Central 14

#2 Thunder Basin 33 Kelly Walsh 17

#3 Cheyenne East 24 Rock Springs 16

#4 Sheridan 42 #5 Laramie 3 - Broncs assured of no worse than #4 seed for playoffs

Cheyenne South 28 Campbell County 21

Class 3A:

#1 Torrington 42 Worland 14 - TrailBlazers secure East #1 seed for playoffs.

#2 Star Valley 20 #3 Cody 16 - SV secures West #1 seed for playoffs.

#4 Jackson 35 #5 Evanston 28 - Broncs secure West #2 seed for playoffs.

Douglas 47 Lander 20 - Bearcats secure East #2 seed for playoffs.

Green River 28 Powell 6

Rawlins 28 Riverton 25 - Outlaws kick FG with 1 second to go. Worland and Lander clinch playoff spots as a result

Class 2A:

#1 Buffalo 28 Big Piney 0

#2 Glenrock 42 Thermopolis 18 - Herders secure East #2 seed for playoffs

#3 Mountain View 42 Kemmerer 0

#4 Wheatland 55 Moorcroft 15 - Bulldogs secure East #3 seed playoffs

#5 Greybull 25 Lyman 12

Burns 54 Newcastle 8

Pinedale 14 Lovell 6

Class 1A:

#1 Big Horn 49 Lusk 12 - Rams secure East #1 seed for playoffs

#2 Cokeville 2 Saratoga 0 Forfeit (Cokeville assured of no worse than West #2 seed)

#2 Cokeville 42 Evanston JV 6 Exhibition

#3 Upton-Sundance 35 #4 Pine Bluffs 14 - Patriots secure East #2 seed for playoffs.

#5 Wright 36 Southeast 7

Rocky Mountain 13 Wind River 12 (RM with 42 yard FG with 19 seconds remaining)

Shoshoni 2 Wyoming Indian 0 Forfeit

Natrona Sophomores 26 Shoshoni 0 Exhibition

Shoshoni JV 40 Wyoming Indian 6 Exhibition

Tongue River 24 Sheridan JV 12

6-Man:

#1 Farson-Eden 47 Burlington 41 - F-E was up 35-6 in the 2nd quarter. Burlington tied it at 35, early in the 4th. Pronghorns score on final play to secure West #1 seed

#2 H.E.M. 50 #4 Kaycee 43

#3 Meeteetse 82 Dubois 20 - Longhorns secure West #2 seed

#5 Little Snake River 2 Ten Sleep 0 Forfeit (LSR assured of West #3 seed)

Guernsey-Sunrise 74 Lingle-Ft. Laramie 40 - Dylan Rose 467 yards rushing and 9 TD's

Riverside 53 St. Stephens 28 - Burlington secures west #4 seed for playoffs, thanks to SS loss.

Hulett 75 Midwest 25

Normative Services 2 Rock River 0 Forfeit