The second season is on for all teams.

Here are the standings for games played up to and including February 26, 2017.

Click on various team names, to go their respective page, so you can see their schedule.

4A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Gillette 8-2, 14-8

Sheridan 7-3, 11-10

Cheyenne Central 6-4, 10-11

Cheyenne East 4-6, 10-12

Cheyenne South 3-7, 11-10

Laramie 2-8, 5-16

 

4A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Waiting for results of tie-breaker, between Kelly Walsh and Rock Springs.

The results of the 3-way coin flip have Green River as the #4 seed, Natrona as #5, and Jackson as #6.

Kelly Walsh 9-1, 16-3

Rock Springs 9-1, 13-6

Evanston 6-4, 12-10

Green River 2-8, 8-12

Natrona 2-8, 3-17

Jackson 2-8, 6-15

 

3A East:

West Quadrant: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Checking record vs. highest team in the East Quadrant (or next highest), Rawlins gets #2 seed over Buffalo, because the Outlaws have a win vs. Torrington, whereas the Bison don't. Rawlins also has a win vs. Wheatland, and Buffalo doesn't.

Worland 6-0, 16-5

Rawlins 3-3, 13-8

Buffalo 3-3, 10-10

Thermopolis 0-6, 2-19

 

East Quadrant: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Checking record vs. highest team in the West Quadrant (or next highest), Douglas gets #1 seed over Torrington, because the Bearcats have wins vs. both Worland and Rawlins, whereas the TrailBlazers don't.

Douglas 5-1, 15-4

Torrington 5-1, 12-7

Wheatland 2-4, 8-12

Newcastle 0-6, 5-15

 

3A West:

North Quadrant: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Riverton 6-0, 23-0

Cody 4-2, 12-8

Lander 2-4, 10-11

Powell 0-6, 3-17

 

South Quadrant: (Quadrant record listed first, then Overall Record)

Lyman 6-0, 13-7

Pinedale 3-3, 12-10

Star Valley 2-4, 4-16

Mountain View 1-5, 6-14

 

2A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Big Horn 10-0, 20-3

Wright 7-3, 15-10

Upton 6-4, 16-7

Tongue River 5-5, 11-12

Sundance 2-8, 7-13

Moorcroft 0-10, 3-18

 

2A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Pine Bluffs 8-0, 25-0 (49-game win streak)

Glenrock 5-3, 8-13

Burns 4-4, 7-16

Southeast 3-5, 12-13

Lusk 0-8, 2-20

 

2A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Lovell 8-0, 19-5

Rocky Mountain 5-3, 14-10

Greybull 4-4, 10-13

Shoshoni 3-5, 14-13

Riverside 0-8, 0-18

 

2A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Wind River 6-0, 22-2

Wyoming Indian 3-3, 17-9

Big Piney 3-3, 13-11

Kemmerer 0-6, 1-20

 

1A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Kaycee 8-0, 21-3

Midwest 5-3, 13-10

Arvada-Clearmont 4-4, 11-9

Hulett 3-5, 7-14

Normative Services 0-8, 3-13 (1 score missing)

 

1A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Lingle-Ft. Laramie 15-8

H.E.M. 12-10

Rock River 11-12

Guernsey-Sunrise 2-18

Glendo 1-11 (1 score missing)

 

1A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Burlington 8-0, 16-7

St. Stephens 5-3, 10-9 (1 score missing)

Meeteetse 5-3, 12-9

Dubois 2-6, 7-16

Ten Sleep 0-8, 4-15

 

1A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Little Snake River 8-0, 15-9

Cokeville 5-3, 14-10

Farson-Eden 4-4, 13-12

Saratoga 2-6, 11-14

Encampment 1-7, 10-12