Time for most teams to start shaking off some winter break rust.

Thursday, January 3:

Class 2A:

Sundance 47 Newell, SD 37

Inter-Class:

Cheyenne Invitational:

2A Lusk 39 Cheyenne South JV 36

Alliance, NE 69 4A Natrona 53

3A Wheatland 44 2A Southeast 33

(#1 2A) Pine Bluffs 73 Cheyenne East JV 60

4A Laramie 73 4A Green River 64 OT

(#1 4A) Cheyenne East 54 4A Riverton 33

(#3 4A) Kelly Walsh 65 (#4 4A) Cheyenne Central 58

4A Rock Springs 51 4A Cheyenne South 38

(#2 4A) Sheridan 81 (#2 3A) Lander 49

Friday, January 4:

Class 4A:

Jackson 76 Driggs, ID Teton 74

Class 3A:

#5 Torrington 60 Newcastle 51

East-West Classic at Rawlins:

Big Piney 48 Thermopolis 46

#3 Douglas 67 Lyman 52

#1 Buffalo 49 Mountain View 24

Rawlins 58 Pinedale 41

Class 2A:

Wind River 59 Riverside 22

Class 1A:

#1 Encampment 77 #5 Saratoga 58

St. Stephens 73 Midwest 35

Hulett 63 Normative Services 42

Morrill, NE 68 Guernsey-Sunrise 36

Lingle-Ft. Laramie 47 Crawford, NE 25

Burlington 67 Meeteetse 37

Dubois 51 Ten Sleep 35

Inter-Class:

2A Rocky Mountain 65 3A Powell 56

(#4 1A) Upton 76 2A Moorcroft 27

Cheyenne Invitational:

2A Southeast 36 Rock Springs JV 30

(#3 4A) Kelly Walsh 65 4A Laramie 43

(#1 2A) Pine Bluffs 61 3A Wheatland 51

(#2 4A) Sheridan 80 4A Riverton 42

(#2 3A) Lander 70 4A Natrona 57

Kelly Walsh JV 60 2A Lusk 12

(#1 4A) Cheyenne East 80 4A Rock Springs 31

(#4 4A) Cheyenne Central 79 4A Green River 65

Alliance, NE 66 4A Cheyenne South 46

Kemmerer Invitational:

(#3 1A) Cokeville 59 2A Kemmerer 41

(#2 1A) Farson-Eden 64 Evanston JV 46

Star Valley Sophomores 51 1A Little Snake River 46

(#2 1A) Farson-Eden 56 Jackson Sophomores 15

(#2 1A) Farson-Eden 59 2A Kemmerer 48

(#3 1A) Cokeville 56 Star Valley Sophomores 53

Saturday, January 5:

Class 3A:

Newcastle 73 Gering, NE 66

East-West Classic at Rawlins:

#1 Buffalo 72 Lyman 37

#3 Douglas 68 Big Piney 51

Rawlins 61 Mountain View 49

Pinedale 52 Thermopolis 45

Mountain View 56 #3 Douglas 51

#1 Buffalo 68 Pinedale 47

Lyman 43 Thermopolis 33

Rawlins 64 Big Piney 51

Class 2A:

#3 Wyoming Indian 81 Riverside 27

Greybull 68 Wind River 48

Class 1A:

#1 Encampment 69 H.E.M. 52

#5 Saratoga 84 Rock River 51 - Tristan Bunce (RR) 39 points

Lander JV at St. Stephens - Postponed. Make-up TBA.

Burlington 67 Kaycee 47

Dubois 51 Midwest 31

Lingle-Ft. Laramie 60 Guernsey-Sunrise 32

Inter-Class:

(#4 3A) Worland 83 4A Cody 57

2A Rocky Mountain 48 3A Lovell 37

2A Moorcroft 73 1A Hulett 69

Cheyenne Invitational:

Wheatland JV 54 2A Lusk 52 OT

2A Southeast 64 Laramie JV 57

(#2 4A) Sheridan 66 (#3 4A) Kelly Walsh 44

4A Natrona 73 4A Rock Springs 44

4A Laramie 83 (#1 2A) Pine Bluffs 69

(#1 4A) Cheyenne East 68 4A Green River 54

Alliance, NE 67 (#4 4A) Cheyenne Central 53

4A Cheyenne South 67 4A Riverton 58

(#2 3A) Lander 57 3A Wheatland 42

Kemmerer Invitational:

Evanston JV 78 2A Kemmerer 58

(#2 1A) Farson-Eden 49 Star Valley Sophomores 46

1A Little Snake River 65 Jackson Sophomores 26

(#3 1A) Cokeville 72 Jackson Sophomores 25

1A Little Snake River 46 2A Kemmerer 43